Home Cestování Lyžování v Alpách

Lyžování v Alpách

by Mag

Lyžování je možné spojit s úžasnou dovolenou. A to zejména v Alpách. Je jedno zda si vyberete Itálii, Francii, Švýcarsko nebo Rakousko. Každá z těchto alpských zemí nabízí pro lyžování skvělé podmínky. Stejně tak úžasný komfort. Jelikož jsou zimní sporty i poměrně nebezpečné, je naprostou nutností zařídit si před cestou cestovní pojištění.

Tyrolské alpy

Doslova kousek od Prahy se nachází areál Zillertal v Tyrolských alpách. Středisek tu je celkem 5 s až 500 kilometry sjezdovek. To z něj dělá jeden z největších areálů v Evropě vůbec. Celoroční lyžování pak zaručeně najdete na ledovci Hintertux.

Evropské prvenství získá Zillertal příští rok, kdy se dokončí výstavba unikátní lanovky. Ta má spojovat vrcholky Wetterkreuzspitze a Onkeljoch. V některých místech bude vysoká až tisíc metrů nad zemí, což u ní bude dělat nejvyšší lanovku na starém kontinentu.

Italské alpy

Oblíbenou destinací českých lyžařů je Itálie. Nabízí úžasně upravené sjezdovky, vyhlášenou kuchyni a často i azurově modrou oblohu. Přes 600 kilometrů od Prahy se nachází areál Livigno, jež patří mezi ty nejlepší vůbec. Údolí je uzavřené horamim, přezdívá se mu tak „Malý Tibet“.

Lyžovat zde budete až v třítisícové výšce na pásu sjezdovek, dlouhých 75 kilometrů. Nachází se zde také unikátní snowpark, jež má podobu sněžného hradu. Ani milovníci extrémních sportů tak nebudou o svůj zážitek nijak ochuzeni.

Francouzské alpy

Dobře dostupné je i francouzské Chamonix. Toto kouzelné horské městečko bylo v roce 1924 konatelem zimních olympijských her. I to nám může napovědět, že se zde nachází mnoho skvěle upravených sjezdovek. Ale také dobré podmínky pro jízdu ve volném terénu. Při pohledu na údolí se vám bude tajit dech. Je odsud totiž krásně vidě nejvyšší bod Alp Mont Blanc-

Chcete vědět více o cestovním pojištění? Nabízíme k němu jako jedni z mála připojištění na adrenalinové i extrémní sporty. Pokračovat můžete na https://ergo.cz.

Related Articles

Leave a Comment