Home Rady a návody Kvalitní krmivo pro psy pro dlouhý a zdravý život vašeho psa

Kvalitní krmivo pro psy pro dlouhý a zdravý život vašeho psa

by Mag

Péče o naše domácí mazlíčky se stane pro každého poctivého páníčka nebo paničku vždy okamžitou prioritou. Jednou z věcí, ve kterých se dokázali lidé nejvíce zlepšit, je kvalita krmiva pro domácí chlupaté mazlíčky. Oproti dřívějšímu výběru několika málo druhů granulí na základních bázích, teď máme k dispozici celé spektrum, které může být vhodným příjmem pro mazlíčky na základě celé řady vlastností. Pojďte se s námi ponořit do světa krmiva pro psy.

Granule versus krmivo, kde může být rozdíl?

Tady se jedná víceméně o slovíčkaření. Jako granule se počítají komplexní sušené přípravky pro psy. Granule pro psy tak v pevné a suché formě obsahují kompletní látky, které pes potřebuje pro svůj zdravý růst a život a jsou tak základním stavebním kamenem jídelníčku psa.

Oproti tomu krmivo a další pamlsky potom pomáhají k tomu, aby pes měl dostatek hůře přístupných látek, nebo zkrátka jako pochoutka. Je tak vedlejší součástí stravy psa, ale i tak by v některých procentech mělo být rovněž obsaženo. A to už minimálně pro radost našich chlupatých miláčků, nebo z benefitů mezi něž se řadí i pilování zoubků a čištění chrupu.

Rozdělení psích granulí podle období života?

Granule pro psy už dávno nesežene v jedné variantě, ale jsou jich celé desítky. Tím nejběžnějším rozlišením je podle věku psa. Běžně je najdeme jako Junior, Adult a Senior. Junior granule mají mnohem vyšší energetickou hodnotu a některé složky jsou v nich zastoupeny více. Jsou určeny pro štěňata a nejmladší psy v rozvoji.

Adult jsou pak granule určené pro dospělé psy. Krmí se s nimi tak po většinu psího života a jsou nejvyrovnanější částí stravy. Senior granule pro psy jsou potom určeny pro starší a staré psy. Mají složení mnohem jednodušší na trávení čím pomáhají unavenému organismu. Právě na psí trávení je totiž potřeba dávat ten největší pozor!

Jak se mají granule pro psy ideálně dávkovat?

Dávkování granulí pro psy je potom trošku složitější. Většina výrobců vám ale nabízí přímo na obalu pomůcku, která se odráží nejčastěji od velikosti psa. Ti se, jak jistě dobře víte, dělí na velikosti od malých přes středí až k velkým plemenům. Velikost porce ale můžete upravovat i na základě dalších faktorů.

Pes by rozhodně neměl jíst jednu ohromnou porci granulí večer. Granule pro psy by měl chlupatý miláček dostávat alespoň dvakrát denně. Díky tomu zajistíte, že neustále a zdravě pracuje psí zažívání. Porci doporučenou od výrobce se tak určitě hodí rozdělit i podle toho, kolikrát denně dostane pes najíst. K tomu ale nezapomínejte ani přičítat případně pamlsky a dobrůtky, které pes dostává navíc. To je například ideální volba pro dlouhé dny, kdy nejste doma. Některý z pamlsků na zdravý chrup psisku pomáhá udržovat zdravé zuby, k tomu mu chutná a na dlouho ho zabaví.

Related Articles

Leave a Comment