Home Bydlení Křišťálová svítidla: jedinečný prvek, který dodá lesk moderní domácnosti

Křišťálová svítidla: jedinečný prvek, který dodá lesk moderní domácnosti

by Mag

Co dodá místnosti na jedinečnosti? Rozhodně tradiční křišťálový lustr, který zcela ohromí hosty po jeho rozsvícení. Hra světel, odlesků a barevných stínů je dechberoucí, navíc tento druh svítidla se hodí nejen do historických budov, ale vykouzlí unikátní atmosféru též v moderních industriálních nebo loftových prostorách. Výroba křišťálových svítidel navíc navazuje na tradici dlouhou více než 300 let a ve městě Jablonec nad Nisou se jejich výrobou zabývá společnost Artglass stále, přičemž kromě klasických má v portfoliu i moderní nebo designové kousky.

Návrat křišťálu do českých domácností

Byla doba, kdy spotřebitelé toužili po plastových bodovkách v podhledech a kovových svítidlech na lankách s LED žárovkami, které se dovážejí v kontejnerech z Číny. Dnes uvědomělí zákazníci vědí, že je vhodnější zvolit tradiční křišťálové nebo designové svítidlo, které je nejen krásné, ale také vyniká kvalitním zpracováním a je vyrobené z nejlepších materiálů. Bonusem je pak výroba v České republice, protože se jedná o společnost, která má továrnu přímo v srdci severních Čech, kde je domov zkušených řemeslníků, sklářů a designérů.

Rozzáří historický i moderní prostor

Společnost Artglass se specializuje na výrobu křišťálových lustrů a svítidel, ale v nabídce se nachází také mnoho dalších položek, které vynikají originalitou a moderním designem, což dokládají nejvíce svítidla z kolekce Elements Decor, která se osvětlují externě a prvky se mohou propojovat se světelnými zdroji nebo se mohou upevňovat přímo do sádrokartonu. Výrobky z designových kolekcí vznikají v jablonecké společnosti od návrhu až po realizaci, ale do tvorby svítidel se mohou zapojit též se svým návrhem sami zákazníci, protože není problémem vytvořit ani originální kousek na míru.

S respektem k minulosti

Severočeská společnost, která sídlí v městě skla a bižuterie, jak se Jablonci nad Nisou přezdívá, je však jedinečná i v dalších ohledech. Jako jedna z mála na světě se specializuje na výrobu takzvaných tereziánských křišťálových lustrů, které jsou věrnými kopiemi barokních návrhů z doby Marie Terezie. Tyto mohutné a skvostné lustry najdou uplatnění nejen na zámcích nebo na hradech či v koncertních síních, ale také v luxusních rezidencích nebo v avantgardních postmoderních stavbách.

Related Articles

Leave a Comment