Home Auto Moto Kolik stojí každoroční prohlídka vozidla?

Kolik stojí každoroční prohlídka vozidla?

by Mag

Majitelé automobilů by se měli vynasnažit o to, aby jejich vozidlo bylo ve skvělé kondici. Pokud tomu tak není, ohrožují tím při jízdě nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničních komunikací. Jestliže neevidujete při jízdě žádný problém, přesto si do svého diáře zapište návštěvu autoservisu, a to vždy jednou ročně.

Každoroční prohlídky jsou velmi důležité

Nejeden odborník vám prozradí mnoho důvodů, proč jsou každoroční prohlídky tak důležité. Předně se přijde na závady, které by později mohly mít opravdu špatné důsledky. Často se na ně přijde zavčasu čili následná oprava není tak nákladná, jako když se později zničí další věc k tomu.

V případě tlumičů se navíc tím, že se na jejich opotřebování přijde zavčasu zachrání nejeden život při jízdě. Tlumiče do auta (ať už tlumiče BMW nebo tlumiče Audi) totiž mají podíl na tom, jak automobil zvládá zatáčky. Pokud nejsou v té nejlepší kondici, auto může neplánovaně ze zatáčky vyskočit a způsobit tak i újmu na životě.

V servisu se auto musí nejdříve projet

Až zamíříte do servisu, očekávejte, že přijdete o trochu benzinu. Auto se totiž nejdříve musí trochu projet, díky čemuž se zjistí, jak vozidlo reaguje a zdali v něm něco není špatně. Obvykle se projíždí i přes hrboly a poslouchají se jeho zvuky. Pokud je něco v nepořádku, odhalí se závady, které se posléze opraví.

Samozřejmě po přijetí zpátky do servisu se automobil prohlédne i okem. Zkontrolují se především kovové části, zdali nikde nerezaví.

Kolik stojí návštěva servisu?

Tyto a veškeré další úkony se samozřejmě hradí. Během kontroly dojde k vyřešení nejen problémů, ale také se vymění olej či zkontrolují hodnoty v počítači auta. Obvykle se konečná částka za služby odborníka v servisu pohybuje v řádech několika tisíc korun. Před pěti lety se tvrdilo, že se majitel vozidla vejde do pěti tisíc korun. Záleží však od množství zákroků nebo od počtu provedených úkonů a dalšího.


Hledáte vhodné pojištění pro Váš vůz? Najděte to nejvhodnější pojištění auta ještě dnes.


Related Articles

Leave a Comment