Home Rady a návody Jste šikovný řemeslník s praxí? Pak pro vás bude ideální jedna z těchto pracovních lokalit

Jste šikovný řemeslník s praxí? Pak pro vás bude ideální jedna z těchto pracovních lokalit

by Mag

Mnohé příhraniční oblasti řeší nedostatek pracovních sil. A to konkrétně řemeslníků, kteří mnohdy prchali za mnohem lepšími penězi do zahraničních společností. Jenže poměry se v České republice změnily, a zatím co ještě nedáno byli řemeslníci nedocenění, tak dnes naopak všichni tlačí na zvýšení jejich platů.

Důvod je jasný, je jich stále méně a méně. Přitom jsou řemeslníci základem každé společnosti, a bez jejich práce, by naše infrastruktura nemohla fungovat.

Nedostatek dělníků řeší severní Čechy

Sever a západ Čech, který sousedí s Německem už dlouhodobě tento problém řeší. Plat v eurech je pochopitelně velkou motivací a proto schopní řemeslníci velice často odcházejí směrem za hranice. Každopádně nabídka práce Most a okolí nabídne pro řemeslníky i desítky nově zbudovaných pracovních pozic, které mnohdy nabízejí výborné benefity.

Podobný problém se řeší také na ostravsku

Na ostravsku se tento problém řeší především kvůli krachu OKD, kvůli němuž přišla velká část lidí o práci a nyní se bojí vrátit do této oblasti. Nestabilita, která tehdy ale vznikla byla jednorázovou, leč opravdu vážnou komplikací. Práce v Ostravě je více než dostatek, a každý kvalitní řemeslník si tady najde něco, kde jej velice dobře ohodnotí.

I v Havířově je tento problém aktuální

Nemusíme cestovat velkou část republiky, abychom na podobný problém narazili v dalším městě. I Havířov je stále velice aktivním industriálním centrem, kde je řemeslnická práce naprosto nepostradatelná. Práce Havířov nabízí ohromné množství pro všechny druhy řemeslníků, které vás jen mohou napadnout. Na dobře placenou práci si tak mohou přijít především řemesla jako jsou svářeči, strojní mechanici, nebo stále nedostatkové služby elektrotechniků a elektrikářů.

Related Articles

Leave a Comment