Home Zdraví Jaký je nejsilnější kratom a jaké má kratom účinky? 

Jaký je nejsilnější kratom a jaké má kratom účinky? 

by svet zeny

Vzhledem k tomu, že druhů kratomu je mnoho, každý z daných druhů má své specifické účinky. Některé druhy kratomu jsou spíše uklidňující a mají až sedativní účinky a další vás právě naopak nakopnou a budete se cítit plní energie. Po kratomu vám nebude chybět ani dobrá nálada a chuť pracovat. Zajímá vás kratom a jeho účinky více dopodrobna? Vše důležité se dočtete v tomto článku. 

Co je to kratom?

Abychom začali úplně od začátku a představili vám tuto zázračnou rostlinu, řekneme si, co je to kratom a co vše již o něm víme. Kratom neboli Mitragyna speciosa je strom z čeledi kávovníkovitých. Vyskytuje se v jihovýchodní Asi, především v Indonésii, kde je běžně známý jako thang, kakuam, thom, ketum a biak. V posledních letech se dostal i k nám do Evropy a USA, kde se běžně užívá. V některých evropských státech je ale zakázán. Včetně Slovenska, Polska a například také Itálie. 

Jak vybrat kratom? 

Jak poznat a vybrat ten nejlepší a nejsilnější kratom, který je pro mě vhodný? Jak je kratom silný, lze určit na základě dvou parametrů, které můžeme vzájemně porovnávat. Jsou to barvy a druhy kratomu. Je velmi dobré brát sílu a účinky především na základě předem definované barvy pro každý druh. Kratom diskuze dostupné na internetu jsou často plné zcela odlišných názorů. Je lepší hodnotit druhy jako Green Maeng-Da nebo Gold Borneo. Borneo nebo Maeng-Da jsou považovány za nejsilnější druhy.

Jaké existují druhy kratomu?

Pojďme si podrobněji popsat jednotlivé druhy kratomu a říct si o jejich účincích.

Bílý Kratom 

Pokud se vám ráno nedaří vylézt z postele a nezachrání vás ani šálek kávy, možná je čas dát si něco silnějšího. Kratom Maeng-da White je ultra energetický druh, který vám může pomoci zlepšit vaše kognitivní schopnosti a pozvednout vaši náladu. Je oblíbeným stimulantem mezi sportovci a lidmi trpícími depresemi. V nízkých dávkách snižuje vaši kreativitu a zvyšuje vaši energii a odstraňuje depresivní náladu a myšlenky. 

Žlutý kratom 

Váš nejlepší partner pro odpočinek nebo meditaci. Borneo je jedním z nejsilnějších druhů. Yellow Borneo Kratom vytváří zajímavou rovnováhu stimulace a sedace. Tyto dva efekty vytvářejí zkušenost, která může pomoci lidem, kteří se zajímají jak o zvýšení energie, tak o nalezení úlevy a vnitřního klidu. Každý, kdo má zájem o posílení své energie při zvládání úzkosti nebo o posílení soustředění a zároveň udržet svou bolest na uzdě, si bude užívat účinky žlutého Borneo Kratomu. 

Zelený kratom

Kratom zelený je jedním z nejoblíbenějších druhů kratomu z hlediska jeho vysoce stimulačních a mírně euforických účinků. Pomáhá zvyšovat pozornost a někteří uživatelé hlásí stavy absolutní koncentrace, tzv. „flow“. Celkově se zelené druhy také používají k léčbě nebo zmírnění bolesti a jiných nepříjemností zejména proto, že nezpůsobují ospalost a ztrátu hmotnosti jako jiné léky nebo doplňky proti bolesti. 

Jak již tento článek prozradil, každý druh je zcela odlišný a každý si najde ten, který mu vyhovuje nejvíc. Chtěli byste kratom vyzkoušet, ale nevíte, kde kratom koupit? U nás v ČR existuje již několik e-shopů, kde se dá sehnat – za zmínku stojí například dva z nejoblíbenějších v ČR: tradiční Kratomit.cz a stále popularnější Kratoless.com. Kvalita kratomu na těchto internetových obchodech byla totiž téměř 100 % dotázaných označena za nejvyšší na trhu. Využijte tu možnost a přesvědčte se sami o jeho kouzelných účincích.

Related Articles

Leave a Comment