Home News & Updates Hodinky PRIM připomínají 100 let republiky

Hodinky PRIM připomínají 100 let republiky

by Mag

Rok 2018 je tím rokem, kdy slavíme 100. výročí od vzniku Československé republiky. Společnost ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, oslavila toto výročí vyrobením speciální limitované edice s více než trefným názvem PRIM REPUBLIKA. Právě jeden kousek z této edice byl vyroben speciálně pro Národní technické muzeum v Praze.

Jedná se o špičkovou práci českých hodinářů, kteří potvrzují, že Češi mají opravdu zlaté ručičky.

Hodinky nesou označení  1918 – 1992. Materiál pouzdra je ze stříbra, což je jednou z věcí, které dělají hodinky unikátním kouskem.  Limitovaná edice má 100 kusů ve stříbrné verzi a pouhých 18 ks ve variantě ze zlata. “Zajímavostí je jistě to, že tato limitovaná edice je již vyprodaná, což zvyšuje nejen sběratelskou hodnotu hodinek, ale také jejich exkluzivitu a výjimečnost,“  dodává Adéla Dittmannová, tisková mluvčí společnosti ELTON hodinářská.

Dle slov paní Dittmannové, budou v rámci výstavy uvedeny i další kousky. Například legendární model ORLÍK, který vznikl už v roce 1965. Tento model byl vytvořen speciálně na zakázku Československé armády a tomu také musela odpovídat jejich kvalita. Ta byla testována například pomocí pádových zkoušek, či vystavením velmi nízkým teplotám.
Modelová řada ORLÍK byla rozšířena i o limitovanou edici ORLÍK Anthropoid, která odkazuje na atentát na tehdejšího říšského protektora Reinharda Heydricha. I tyto hodinky budou vystaveny pro veřejnost.

Všechny tyto výrobky, včetně modelu REPUBLIKA, budou k vidění právě v Národním technickém muzeu (NTM) po dobu trvání výstavy “Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět”.
Během výstavy se mohou návštěvníci pokochat největšími úspěchy Československa, blíže se seznámit s významnými osobnostmi a celkově poznat tehdejší fungování našeho tehdejšího průmyslu.

Mezi nejvýznamnější společnosti v tomto směru, které na výstavě nesmí chybět, patří holding CZECHOSLOVAK GROUP. Právě tato společnost zastřešuje tradiční československou výrobu a dále na ni navazuje. Do holdingu patří mimo jiné právě i značka hodinek PRIM, nebo všem známé automobily TATRA. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.


Tereza Kulíková

Related Articles

Leave a Comment