Home Cestování Co to jsou únikové hry a kde si je můžeme zahrát?

Co to jsou únikové hry a kde si je můžeme zahrát?

by Mag

Dnes svůj volný čas můžeme trávit různě. Nejčastěji ho věnujeme svým blízkým. Ovšem ani s blízkými nemusíme sedět u televize, ale můžeme něco podniknout.  Co takhle zajít si do zoologické zahrady? Když vám nebude přát počasí, zkuste si zahrát únikovou hru! Že jste o tomto druhu zábavy ještě neslyšeli? Tak jste na dobrém místě, protože v tomto článku se o únikových hrách dozvíte první, poslední.

Co jsou to únikové hry?

Únikové hry jsou dneska velice oblíbená forma zábavy, která je určena hlavně pro rodiny nebo pro partu přátel. Většinou jsou pro dva až šest či osm hráčů. Funguje to tak, že budete uzavřeni do místnosti, kterou jste si vybrali, a z ní se budete muset v časovém limitu šedesáti minut dostat ven. Není to však nic jednoduchého, jak se vám možná může na první pohled zdát. Únikové hry jsou záludné a těžké v tom, že musíte využít pouze své logické myšlení, protože jinak se ven nedostanete. Jediná cesta je rozluštit hlavolamy, rébusy a hádanky, které v místnosti najdete.

Kde najdeme únikové hry?

Únikové hry dneska najdete v každém velkém městě. Neustále vznikají jak v Praze, tak i v Brně nebo v Ostravě. Například v Ostravě se nově setkáte s únikovými hrami od The Chamber, což jsou ty nejlepší únikové hry vůbec.

Z jakých her si můžeme v Ostravě vybírat?

Jestli vás zaujaly únikové hry od The Chamber, tak je to skvělé! Lepší hry jste skutečně nehráli. Vybírat si můžete ze tří různých her. Buď se můžete pokusit zničit bombu v Hackerově doupěti, nebo můžete utéct z Tajemné pracovny či se můžete pokusit utéct ze středověkého žaláře.

Každá hra má své kouzlo. Tajemná pracovna je určena pro milovníky detektivek a je ze všech her nejjednodušší. Hackerovo doupě je složitější a těžší a zamilují si ho hlavně nadšenci do sci-fi filmů. Co se týče středověkého žaláře, to je nejtěžší z nabízených únikových her.

Related Articles

Leave a Comment