Home Auto Moto Chystáte se čistit interiér auta? Postup je snazší, než myslíte

Chystáte se čistit interiér auta? Postup je snazší, než myslíte

by Mag

I když interiér vozu není vystaven povětrnostním vlivům tak, jako exteriér, i on si vyžaduje určitou péči. Palubní deska, volant i sedadla mohou být vystaveny silným slunečním paprskům, což pak vede k jejich praskání, loupání a blednutí. Do určité míry může tento proces zpomalit speciální čistič interiéru auta, který je určen právě pro tyto účely. To je také důvod, proč se vyplatí do něj investovat. Jak při úklidu interiéru vozu postupovat?

Pravidelné čištění

Pamatujte, že skvrny jdou snáze očistit, pokud se jich zbavujete ihned poté, co se objevily. Detailing kosmetika na interiér i exteriér vozu umí zázraky, nicméně neškodí si trochu pomoci.

Ukliďte všechna zákoutí

Prvním krokem při generálním úklidu interiéru vozu bude vyhodit veškeré odpadky, parkovací lístky a další nečistoty, které jste nastřádali. A to ze všech přihrádek i pod sedadly. Poté si vezměte hadřík a speciální přípravek na interiér vozu a všechna místa jím otřete. Měly by získat nádherný lesk a vypadat jako nové. K čištění větracích otvorů můžete použít štětec nebo pěnový kartáč.

Koberečky auta

Vyjměte koberečky z auta a vyklepejte je. V případě odolných nečistot je třeba je omýt. Nyní si vezměte vysavač a koberečky vysajte.

Sedadla

Ať už máte sedadla kožená nebo látková, prvním krokem je vždy jejich vysátí. Nezapomeňte na mezery mezi sedadly a spoje mezi sedadlem a opěradlem. Skvělou práci odvede vysavač, který je na čerpacích stanicích nebo myčkách. Nečistoty usazené ve štěrbinách lze odstranit s pomocí kartáčku na zuby. Nyní je čas použít čisticí roztok (používáte-li jej na sedadla poprvé, je dobré jej vyzkoušet na málo nápadném místě). Kožená sedadla nečistěte přípravky s obsahem čpavku či bělidla. Nezapomeňte aplikovat kondicionér u kožených sedadel.

Vysávání

Nyní je načase vysát i podlahu vašeho vozu. Má-li být úklid opravdu důkladný, vystěhujte předtím všechny věci z kufru auta, abyste mohli vysát také jej. Díky tomu, že si provedete důkladný úklid můžete také ušetřit: nižší váha znamená nižší spotřebu paliva. Až budete věci vracet zpět do auta, uspořádejte si je. Ty nepotřebné vyhoďte nebo přeneste do domu.

Related Articles

Leave a Comment