Home News & Updates Afriso aneb kvalitní výrobce měřící a regulační techniky

Afriso aneb kvalitní výrobce měřící a regulační techniky

by Mag

Afriso je německý výrobce měřící a regulační techniky, který nyní působí i v České republice. Specializuje se na výrobu automatických směšovacích ventilů, servopohonů, manometrů a dalších zařízení pro správný chod topných a solárních systémů, měření tlaku, teploty a výšky hladiny. S výběrem vám vždy pomůže odborný poradce, který vám navrhne nejlepší řešení a sestaví cenovou nabídku.

Trojcestný ventil pro regulaci teploty v topení

Pro regulaci teploty v různých zařízeních slouží trojcestné ventily, které jsou schopny odvést přebytečné (nevyužité) teplo zpět do kotle, a nebude tak vpouštěno do topení. Využití mají mimo topenářství i v chlazení, podlahovém topení, ventilaci nebo centrálních rozvodech a solárních systémech. Řízeny jsou buď manuálním ovládáním (obvykle kolečkem) nebo centrálním systémem, jehož jsou součástí.

Manometry pro změření tlaku i teploty

Potřebujete-li změřit tlak plynu nebo kapaliny, je nezbytný manometr, kterým lze mj. změřit i tah komínu sloužícího pro kotle na tuhá paliva. Ačkoliv jsou velmi rozšířené mechanické manometry, pro přesné a pohodlné měření je lepší zvolit digitální. V případě domácího použití můžete měřit tah komínů a teplotu zvlášť nebo využít kombinovaného termomanometru, který zobrazuje obě hodnoty.

Přenosné analyzátory spalin pro servis topení

Pokud se věnujete servisu topných systémů, je nezbytné využívat analyzátor pro zjištění přesných hodnot spalin. Spolehlivé řešení nabízí analyzátor BlueLyzer ST, který je nejmenším svého druhu. I přesto však nabízí překvapivé množství funkcí, ukládání naměřených hodnot na SD kartu a navíc jej můžete spárovat s mobilním zařízením. Analyzátor spalin je vhodný pro seřízení kondenzačních kotlů, u nichž změří O2, CO do 6 000 ppm, teplotu, tah a tlak.

Related Articles

Leave a Comment