Home Bydlení Vybíráte senzor pohybu pro LED světlo? Poradíme vám, kde se poohlédnout

Vybíráte senzor pohybu pro LED světlo? Poradíme vám, kde se poohlédnout

by svet zeny

Ať už se nacházíme doma, v zaměstnání, nebo venku, všude se můžeme setkávat s důmyslným vybavením, které nám na základě našeho pohybu rozsvítí a zhasne světlo. Stačí, když se mírně setmí a senzor začne v případě zaznamenání pohybu spínat, přičemž dobu svícení si můžeme libovolně nastavit. Tímto pomocníkem je senzor pohybu pro LED osvětlení, který nemusí být vůbec drahý, a přitom splní všechny vaše potřeby a přání.

Bohaté využití čidel pohybu pro osvětlení

Senzor pohybu pro LED osvětlení můžeme použít v mnoha případech. Běžně jej vídáme na chodbách, schodištích, u vstupních dveří nebo branek, v průchodech, na toaletách, ale také ve skladech, nebo třeba ve sklepích. Díky tomu, že se dá nastavit doba svícení od cca 8 s do mnoha desítek minut, je možné čidlo pohybu využívat skutečně na mnoha místech.

Několik příkladů, které by vás mohly zaujmout

K velmi kvalitním se řadí model CEPTE 130, což je PIR – venkovní nástěnný snímač pohybu pro osvětlení v šedé/černé/bílé barvě. Úhel záběru je 130 °, dosah 12 m, 2 – 2000 lx, čas svícení v rozpětí od 8 s do 35 minut. Rozměry jsou 130 x 78 x 84 mm, hodí se pro spínání i malých příkonů, např. LED 1 W. V nabídce jsou celkem tři různé varianty. Právě teď je můžete koupit se slevou 35 % z původní ceny, a tak cena začíná na 864,30 Kč.

Zajímavým kouskem je i DETECT W01 – 240, což je PIR venkovní, nástěnný snímač, detektor, senzor pohybu PIR pro venkovní ovládání osvětlení. Dosah je až 12 m, záběr 240 ° pod čidlem až 240 m2. Nastavitelný čas je 10 s – 15 minut, nastavitelné spínání soumraku 2 – 200 lx, max. 1000 W, 230 V, IP54, rozměry 90 x 60 x 100 mm. Snímač je k dispozici ve dvou variantách a aktuálně jej koupíte se slevou 35 %.

Více informací najdete na webových stránkách e-light.cz.

Related Articles

Leave a Comment