Home Zprávy Rašelinové zábaly mají spoustu zdravotních benefitů

Rašelinové zábaly mají spoustu zdravotních benefitů

by Mag

Rašelinový zábal je jednou z nejuznávanějších forem fyzioterapie. Doporučuje se pro uvolnění svalového napětí po sportu, přetížení svalových skupin z monotónní práce, bolesti kloubů a menstruačních bolestí. Hojně se také uplatňuje při podpůrné léčbě kožních problémů.

Suché teplo, které do vašeho těla proniká prostřednictvím působení rašelinových zábalů, není jediným benefitem, který rašelinové zábaly poskytují. Huminové kyseliny, které rašelinové zábaly obsahují působí přímo blahodárně na pokožku. Mnohaletou praxí jsou tak ověřeným prostředkem, který poskytuje úlevu pacientům, které trápí kožní ekzémy a lupénka.

Pro lidi, které trápí lupénka mají rašelinové zábaly a rašelinové koupele hned dvojí výhodu. Lupénka je systémovým onemocněním, které nejenže působí nevzhledně na pokožce, ale ruku v ruce s ní se až 40 % pacientů časem začnou objevovat i problémy s klouby. Psoriatrická artritida dokáže být velmi bolestivá.

Rašelinový zábal tak dokáže nejen zlepšit stav pokožky, sníží spotřebu užívání kortikoidů, ale také pomáhá zmírňovat artritické bolesti.

Rašelinový nosič tepla snižuje svalové křeče, podporuje detoxikaci a relaxaci celého těla. Působí tak dobře i na psychické zdraví. Pacienti, kteří dlouhodobě bojují s chronickými onemocněními mívají sklony k depresi a úzkostem.

Použití tepelných rašelinových zábalů vede k relaxaci svalových kontrakcí, detoxikaci a příjemné relaxaci celého těla. Díky zahřátí se z rašeliny do těla uvolňují minerály a organické látky. Pozitivně ovlivňuje také atrofii nebo bolest hlubokých svalů v okolí páteře.

Rašelinový zábal vám prospěje, i když netrpíte žádným autoimunitním či chronickým onemocněním. Pomáhá relaxovat při velkém stresu, regeneruje a hydratuje pleť. Výrazně zpomaluje stárnutí kůže a zpomaluje vznik vrásek.

Related Articles

Leave a Comment