Home Auto Moto Podle čeho většina Čechů vybírá auto v bazarech?

Podle čeho většina Čechů vybírá auto v bazarech?

by Mag

Každý ví, že když se koupí nové auto, tak během prvních let celkem výrazně ztratí na své hodnotě. I proto mnoho lidí raději vybere automobil ojetý. A pro něho zamíří do bazarů. Podle čeho ho Češi vybírají a na co hledí nejvíce? Podívejte se s námi.

Konkrétní značka a typ

Mnoho lidí má samozřejmě jasnou představu o tom, jaké auto chtějí. A tak mnohdy k prodejci nevyrážejí jenom tak naslepo, ale navštěvují auto bazary s cílem koupit určitou značku a určitý model vozu. Vedou je k tomu třeba osobní zkušenosti, vlastenectví, stejně jako různé testy, nebo četné historky o spolehlivosti. Pokud se podíváme na to, jaké ojetiny jasně dominují, je to tato trojice:

  • Škoda Octavia
  • Škoda Fabia
  • Volkswagen Golf

Počet najetých kilometrů

Mnoho Čechů stále zastává názor, že čím nižší počet najetých kilometrů auto má, tím samozřejmě lépe. U zánovních vozů je to celkem pochopitelné. U těch starších je velmi malý kilometrový nájezd spíše podezřelý. A tak procházejí bazar aut a dívají se na aktuální stavy tachometru u vystavených modelů. Právě kvůli tomuto požadavku se u nás tak často stáčí tachometry. Faktem však je, že především u kvalitních naftových motorů není nájezd několika set kilometrů nic výjimečného.

Typ karoserie

Ve světě automobilů se lze setkat s celou řadou různých karosářských verzí, které nesou označení hatchback, sedan, fastback, liftback, ale třeba i kabriolet. Pokud jde o verzi rozhodně nejvyhledávanějším, je to varianta kombi. Ta primárně značí maximální praktičnost vozu, s ohledem na velikost zavazadlového prostoru. Vzhledem k poslednímu vývoji na trhu s novými vozy je nutné dodat, že stále populárnější verzí se stávají i větší vozy s označení SUV. Ty už se sice od prvních modelů opět zmenšují, ale zájem o ně neutichá. A to i přesto, že více než v terénu najdou uplatnění na běžných zpevněných vozovkách.

Related Articles

Leave a Comment