Home Cestování Madeira aneb jarní království uprostřed Atlantského oceánu

Madeira aneb jarní království uprostřed Atlantského oceánu

by Mag

Madeira neboli ostrov věčného jara je rozmanitý ostrov uprostřed Atlantského oceánu. Je známý nejen díky krásným plážím, působivé scenérii a impozantním horám, ale také pro fascinující levády, které jsou dominantou zdejší krajiny. V Praze nasednete na letadlo a za necelých 5 hodin přistanete v hlavním městě ostrova, které nese název Funchal. Takže, kdy letíte na vysněnou dovolenou?

více v článku...

Malý ostrov uprostřed Atlantského oceánu

Ačkoliv úředně spadá Madeira pod Portugalsko, blíže má spíše k pobřeží Maroka, od kterého je ostrov vzdálený necelých 600 km. Ať už očekáváte od dovolené klid a pohodu nebo dobrodružství, Madeira jistě předčí vaše očekávání.

Madeira se pyšní jedinečnou krajinou, kterou tvoří rozsáhlé hory, zelené lesy a úchvatné květinové zahrady. Milovníci přírody by rozhodně při návštěvě ostrova neměli minout rezervaci Pico do Arieiro, která je zároveň třetí nejvyšší horou Madeiry.

Turistická nej

Pokud se na Madeiru chystáte, rozhodně nesmíte minout hlavní město Funchal. Městečko je plné nádherných starobylých kostelů, muzeí a dalších památek. Turisté si také velmi pochvalují místní trhy, které se v centru města konají prakticky každý den.

Mezi další turistické atrakce patří botanická zahrada Monte Palace, kde mohou návštěvníci spatřit rozsáhlou sbírku rostlin z celého světa.

Víno z Madeiry

Pokud se domníváte, že za vinařské velmoci jsou považovány spíše Francie s Itálií, máte pravdu. Nicméně i madeirské víno má své fanoušky. Nejvíce rozšířená vinná odrůda na ostrově nese opravdu originální název – madeira. Víno je ojedinělé nejen díky svému původu, ale zejména způsobem výroby. Díky dolihování se dá víno skladovat dlouhou dobu a při archivaci nemusí být vína ve svislé poloze.

Pokud jste opravdoví vinařští fajnšmekři, určitě využijte možnosti degustace v místních sklípcích. Budete se cítit skoro jako na Moravě, jen bez Moravanky.

Related Articles

Leave a Comment