Home Bydlení Lamelový rošt do postele je součástí zdravého a kvalitního spánku

Lamelový rošt do postele je součástí zdravého a kvalitního spánku

by Mag

Samozřejmě že je kvalitní matrace základem pro pohodlný spánek. Ale samotná matrace obvykle nestačí a je potřeba vhodně zvolit také doplňky. Poznejte, jaké to je se dobře vyspat a celý den být svěží a plní energie. 

Chrániče matrací ochrání vaši matraci před nečistotami i roztoči

Chrániče matrací zajistí naprostou hygienu během spaní. Chrání matraci nejen proti znečištění, ale i mechanickému opotřebení. Funkčnost a kvalita matrace není přitom nijak ohrožená. Chrániče jsou tenké, poddajné, avšak velmi účinné. Ani nevíte, že je na matraci máte, přitom vás ochrání proti šíření roztočů, mikroorganismů, bakterií a choroboplodných zárodků. 

Během noci vypotí dospělý člověk průměrně 0,5 – 1 litr potu, během nemoci to může být až 1,5 litru. Všechno to přitom putuje přímo do matrace. Pokud máte na matraci chránič, pot se usadí tam. Chránič pak stačí jen vyprat v pračce a budete spát zase na čistém.

Lamelový rošt vám nesmí chybět

Lamelový rošt do postele je velmi nezbytnou součástí zdravého a kvalitního spánku. Lamelové rošty totiž zkvalitňují a doplňují tvarovací schopnosti matrací a díky tomu šetří i jejich životnost. Díky tvarovacím schopnostem lamelových roštů je matrace méně namáhána působením bodového zatížení. Rošty se dělí podle funkce na:

  • nepolohovací 
  • fixní
  • manuálně polohovací
  • motorově polohovací 
  • s pístovým bočním nebo nožním výklopem pro uložení věcí do úložného prostotu postele 

Vyberte si svůj anatomický polštář

Anatomický polštář se většinou vyrábí z pěnových materiálů. Pokud na polštář vyvinete tlak, velmi pomalu se vrací do původní polohy. Má velmi výjimečnou schopnost přizpůsobit se křivkám každého těla, takže máte pocit, jako byste se do polštáře doslova ponořili, což je velmi příjemné a relaxační. Anatomický polštář vás doslova nutí ležet ve správné poloze, což právě vede ke kvalitnímu a plnohodnotnému spánku po celou noc.

Vybavte si svou ložnici tím nejlepším a konečně se skvěle vyspěte jako nemluvně. 

Related Articles

Leave a Comment