Home Cestování Kam vyrazit s dětmi?

Kam vyrazit s dětmi?

by Mag

Děti jsou bytosti, které nadevšechno milujeme. Snažíme se, aby se nenudily, aby stále měly, co dělat. Pokud máte před sebou volný víkend, neměli byste s dětmi sedět doma, raději se vydejte na nějaký výlet. Pokud nevíte, co s dětmi podniknout, přinášíme vám pár tipů!

Samozřejmě v České republice existuje mnoho míst, kam se s dětmi vydat. My jsme vám však zjistili ta nejlepší místa, která děti doslova milují!

Zoologické zahrady

Klasickým výletem, když přeje počasí, je výlet do zoologické zahrady. Na území České republiky najdeme skoro dvacet takových zoologických zahrad. Každá je jiná, každá stojí za návštěvu. Mezi nejoblíbenější zoologické zahrady se řadí například Zoo Lešná Zlín nebo taky zoologická zahrada v Brně či v Ostravě. Tyto zoo jsou skutečně nejvíce navštěvované a nejvíce chválené samotnými návštěvníky. Vstupné je přijatelné, o občerstvení samozřejmě není nouze.

Království železnic

Jestli se octnete v Praze, neměli byste se s dětmi toulat jenom po památkách, ale měli byste navštívit i zdejší království, které děti milují! Jedná se o Smíchovské království železnic, kde se vyřádí hlavně chlapci nebo všechny děti, které milují mašinky, vláčky a vlaková nádraží. Každý víkend je pro děti připraven nějaký program, aby pro ně návštěva tohoto království byla doslova nezapomenutelná.

Hrady, zámky

Oblíbené jsou u dětí i hrady a zámky. V Česku najdeme skutečně mnoho hradů a zámků, které je nutné alespoň jednou v životě navštívit. K těm nejkrásnějším patří například hrad Karlštejn, který najdeme kousek za Prahou, dále taky státní zámek Hluboká nebo Červená Lhota.

Na Moravě je oblíbený zámek Buchlovice nebo hrad Buchlov.

Tip: Pamatujte, že děti nejvíce ocení takové hrady a zámky, s nimiž se pojí nějaká pověst. Taková místa si děti lépe zapamatují a budou se na ně i v budoucnu rády vracet.

Related Articles

Leave a Comment