Naše tělo žlučník používá k tomu, aby uchovával a přesně dávkoval žluč do natráveniny. Díky tomu dochází k dokonalému trávení tuků. Z pohledu energie má pak žlučník za úkol chránit játra. Čím můžete zdraví tohoto orgánu podpořit vy?
Žlučník z pohledu psychosomatiky
Z pohledu čínské medicíny žlučník může stát za velkou spoustou psychosomatických potíží. Jmenovat lze například nadýmání, pálení žáhy, zvracení, chrápání v noci, bolesti kloubů, úrazy a nemoci kotníků, kolen a kyčelních kloubů, ekzémy nebo třeba deprese.
Prostřednictvím těchto zdravotních potíží se žlučník snaží upozornit nás na to, že je na místě změnit úhel pohledu a snažit se hledat pochopení pro všechno, se děje nám i lidem v našem okolí.
Žlučník je velmi citlivý
Žlučník je velmi citlivý na případné destrukce v našem myšlení i chování. Pomáhá chránit nás samotné i náš duchovní vývoj. Žlučník spouští dramatické stavy v momentě, kdy se člověk zabývá především destruktivními situacemi. A právě prostřednictvím toho si člověk sám pro sebe vytváří budoucnost, která je plná zklamání a křivd.
Co dělat, když vás trápí žlučník
Vnitřní prostředí se nejlépe pěstuje tak, že se ve všech směrech zajímáte o sebe samé. To znamená, že jste vnímaví vůči svým pocitům, členům myšlenkám. A u druhých se snažíte neustále hledat jen ty pozitivní stránky.
Dále se soustřeďte na svou stravu. Ta by měla vypadat stejně jako strava osmiměsíčního dítěte. Jakmile u dítěte začínáme s příkrmy, máme tendenci o jeho zažívací trakt pečovat velmi opatrně. A stejně by to mělo platit i u nás dospělých.
V neposlední řadě nezapomínejte ani na správný životní styl. Po celý den se snažte brát své tělo jako zázrak. Jako něco, co je výjimečné a dokonalé. Tímto způsobem se váš životní styl přirozeně upraví tak, že se budete mít jako v bavlnce.
Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.