Home Rady a návody Vyzrajte na jarní únavu: 3 tipy na doplňky stravy, které vás nakopnou

Vyzrajte na jarní únavu: 3 tipy na doplňky stravy, které vás nakopnou

by svet zeny

První jarní dny s sebou nesou i pověstnou jarní únavu. Ta se na nás podepisuje v mnoha podobách. Nicméně velká únava, nebo nechuť cokoliv dělat a zalézt jako medvěd do brlohu, se jistě někdy projevila u každého z nás. Jak ale jarní únavě předejít nebo se jí účinně zbavit?

Pokud nedisponujete dostatečným množstvím vitamínů a minerálů, jarní únava se na vás může nepříjemně projevit. Dohnat příjem všech potřebných látek v krátkém čase ale nemusí být úplně jednoduché, proto je možné využít doplňky stravy. Ty totiž obsahují velké množství látek, které potřebujeme pro dobré fungování našeho organismu, ale máme jich nedostatek ze stravy. Jaké doplňky zvolit, abychom se cítili energičtí a plní života?

Vitamín C

Asi nejpodstatnějším doplňkem stravy, který pro toto období můžeme zvolit, je vitamín C. Jeho nedostatek se projevuje nejen zvýšenou únavou, ale i slabostí kloubů a svalů, úzkostmi, zvýšenou kazivostí zubů nebo výskytem hemeroidů. V přírodě jej najdeme nejen v pomerančích a citronech, ale i v kedlubnách. Pokud ale jíte ovoce a zeleninu ve velkém a na únavu stále nic nepomáhá, zkuste vhodný doplněk tohoto vitamínu.

Hořčík

Hořčík je jeden z nejdůležitějších minerálů v našem těle. Jeho nedostatek může natropit mnoho škod. Únava, bolesti hlavy či svalů jsou toho typickým příznakem. Pokud jste vystaveni vysoké únavě, stresovým situacím nebo náročnému období, tento minerál by neměl chybět ve vaší domácí lékárničce.

Probiotika a prebiotika

Nadarmo se neříká, že střeva jsou druhým mozkem v těle. Zpomalit nás může nejen nedostatek vitamínů a minerálů, ale i špatné trávení. Myslet bychom proto měli i na probiotika a prebiotika, která zajišťují, aby bylo naše trávení v dobré kondici.

Ať už zvolíme jakýkoliv doplněk stravy, nezapomínejme na to, že se jedná pouze o doplněk, který nenahradí plnohodnotnou stravu. Ta by měla být základem našeho zdravého životního stylu.

Related Articles

Leave a Comment