Home pro Ženy Výběr dámské peněženky

Výběr dámské peněženky

by Mag

V dnešní době si většina lidí nedokáže představit svůj každodenní život bez peněženky. Pro ženu ale není peněženka jen ochranným pouzdrem na peníze. Často se totiž stává i krásným módním doplňkem. Při výběru musíme tedy dbát jak na praktičnost, tak na vzhled.

Každá žena preferuje jiný typ dámské peněženky. Proto je nutné si uvědomit, zda sháníme větší velikost nebo menší, kterou můžeme poskládat. Při výběru bychom taky měli přemýšlet nad tím, kolik budeme nosit v peněžence platebních či jiných karet, kolik přihrádek na mince a bankovky nám vyhovuje a zda chceme mít v peněžence průhledné okýnko na fotky svých blízkých. Dalším aspektem při vybírání je zapínání a tloušťku peněženky. Nejpoužívanějším uzavíráním je zip, magnetické patenty či obojí.

Jak už bylo zmíněno, kožená peněženka dámská by měla mít také estetickou funkci a být skvělým doplňkem. Proto je dobré přemýšlet nad designem, tvarem a barvou. Vyberte si tedy tu, kterou lehce sladíte s oblečením či kabelkou. Nejoblíbenější barvy jsou takové, které se hodí ke každému kousku ve vaší skříni. Nejčastěji to bývají: černá, hnědá či béžová.

Důležitým aspektem při výběru je materiál. Žádná žena nechce, aby její peněženka vypadala opotřebovaně a škaredě. Často se také stává, že už po pár měsících musíme peněženku vyhodit, protože se rozpadá.

Nepraktičtějším materiálem je kůže. Působí elegantně a zároveň vydrží mnohem déle než peněženky z jiných materiálů. Pokud se tedy jedná o kvalitu, vyplatí se vybírat z kožených peněženek, které nikdy nezklamou a budou vypadat dlouho jako nové.

Related Articles

Leave a Comment