Home Rady a návody Učte se němčinu a získejte konkurenční výhodu na trhu práce

Učte se němčinu a získejte konkurenční výhodu na trhu práce

by Mag

Začal nový semestr a v jazykových školách se spustily nové jazykové kurzy. Letos tradičně vede angličtina, ale překvapivě je v těsném závěsu němčina, která ohlašuje svůj návrat na výsluní mezi jazyky. Samozřejmě není problém se začít učit italsky, španělsky nebo dokonce japonsky, ale němčina letos tyto jazyky předčila.

Umět německy stále přináší v našich geografických podmínkách velké výhody. Jak můžete kurzem němčiny oddálit proces stárnutí? Jak se německy naučit opravdu efektivně? O tom všem je dnešní článek, tak čtěte dále.

Němčina znamená konkurenční výhodu

Zvýšení poptávky po němčině v posledních letech souvisí s novými příležitostmi na česko-německém trhu. Stále více českých firem spolupracuje s těmi německými nebo rakouskými a znalost němčiny je pro jejich zaměstnance stěžejní.

Pracovních nabídek po pandemii Covidu-19 stále přibývá, tak si nenechte uniknout něco skvělého jen proto, že nevládnete němčinou. Navštěvování kurzu němčiny je tak skvělá investice, která může zvýšit vaši hodnotu na trhu práce a znamenat konkurenční výhodu.

Kde se domluvíte německy

Vedle pracovních příležitostí má znalost němčiny také benefit hladkého dorozumívání na mnoha místech v Evropě. Němčina je totiž hned po angličtiny nejčastějším a nejvíce poptávaným jazykem. Hodí se vám samozřejmě v Německu a Rakousku, ale také v Belgii, Švýcarsku nebo na severu Itálie. Podle nedávných čísel mluví německy až 190 miliónů lidí.

Díky geografické blízkosti si můžete jazyk vyzkoušet rovnou u našich sousedů (což u takové japonštiny říct nelze). Na výletě do Vídně nebo Drážďan si tak můžete v praxi například objednat kávu nebo zavolat taxi, což jste se naučili v kurzu němčiny. Využívejte této výhody na maximum!

Jak se učit německy efektivně

Nejintenzivnějším a nejefektivnějším způsobem, jak se učit jakýkoliv jazyk, je pomaturitní studium, ve kterém se učíte každý den 4 vyučovací hodiny. Je nám však jasné, že pro klasického pracujícího člověka je tento typ kurzu časově náročný.

Zkuste proto intenzivní individuální kurz němčiny, ve kterém se vám lektor plně přizpůsobí a společně se můžete zaměřit na to, co vám nejde a v čem se potřebujete zlepšit.

Studium jazyka jako lék proti stárnutí

A na závěr malý bonus. Seberozvoj, učení nových věcí a zejména nabývání jazykových znalostí zlepšuje logické myšlení, je prevencí před Alzheimerem a demencí. Takže to nemá žádná negativa, co říkáte?

Němčina byla sice v posledních letech trochu upozaděná za španělštinou nebo francouzštinou, ale v posledním roce vyrazila opět do popředí. Svezte se na této vlně a začněte se učit německy. Pokud byste chtěli více informací k úrovním němčiny, nebo ke konkrétním kurzů, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví veškeré dotazy.

Related Articles

Leave a Comment