Home pro Ženy Trápí vás mastné vlasy? Máme řešení!

Trápí vás mastné vlasy? Máme řešení!

by Mag

Určitě již každá z nás slyšela stokrát omílané klišé, že vlasy jsou korunou krásy. Můžete mít ten nejnovější outfit, značkovou kabelku, ale pokud místo lví hřívy budou vaše vlasy spíše připomínat mastnou nemytou helmu, moc parády nenaděláte. Co ale dělat, pokud již pár hodiny po umytí vaše kštice vypadá jak po olejovém zábalu?

Tento problém většinou vzniká ze tří důvodů. Buď je na vině hormonální nerovnováha, problémy s pokožkou hlavy, nebo špatné kosmetické návyky.

Abychom se dostali doslova ke kořenu problému, začněme u růstu vlasů.

Každý pór na kůži má mazovou žlázu, kterými je pokryta i pokožka hlavy. Mazové žlázy vylučují mastnou látku zvanou maz (sebum), který dodává vlasům přirozený lesk. Sebum udržuje vaše vlasy zdravé a hladké a zabraňuje jejich vysychání a lámání. Některé mazové žlázy však produkují přebytek oleje, což má za následek mastnou pokožku a mastné vlasy.


Mastné vlasy mohou být dědičné nebo vznikají kvůli hormonálním změnám (pubertě nebo těhotenství, či kojení) nebo je dokonce mohou způsobit změny ročních období (čepice v zimě a zapaření), životního stylu nebo klimatu.

Kvalitu vašich vlasů může způsobit také špatná strava, nesprávná péče o vlasy a dokonce i některé léky mohou také ovlivnit, v jakém stavu jsou vlasy. Některým ženám působí tyto problémy i špatný výběr hormonální antikoncepce.


Jak zabránit mastným vlasům


Kvalitu vašich vlasů držíte doslova ve vašich rukou. Doslova. Během dne se snažte vyhnout dotýkání, kroucení, vytváření okázalých drdolových kreací za použití laku na vlasy s alkoholem, který vlasy a vlasovou pokožku vysušuje a to dává podnět k tvorbě většího množství mazu. Dokonce i přílišné kartáčování a česání dává vlasové pokožce pokyn ať vyrábí další přebytečný maz.

Mastné vlasy jsou zacyklený problém. Nutí vás čím dál častěji vlasy mýt, používat větší množství šamponu, více si vlasy při mytí mnout, což pro pokožku hlavy je prostě jen signál k nadměrné produkci přirozeného oleje. ¨

Jak ze začarovaného kruhu vystoupit? Zkuste si začít mýt vlasy obden, s minimálním množstvím kvalitního šamponu. Pokud jsou vaše vlasy mastné u pokožky hlavy a trápí vás přesušené a roztřepené konečky, použijte balzámy a masky jen na ně.

Na opláchnutí používejte studenou vodu, protože horká voda stimuluje mazové žlázy, a snažte se vymýt opravdu všechny zbytky šampónu. Studená voda také pomáhá uzavřít pokožku a snižuje poškození vlasů. Vlasy nefénujte, fénování je jen další expres objednávka dalšího mazu. Vlasy nechte proschnout volně na vzduchu.

Pro úpravu vlasů nemusíte přestat používat stylingové produkty, i když to je nejlepší řešení, pokud jsou vaše vlasy přirozeně mastné, musíte vědět, jak vybrat ty správné stylingové produkty.

Related Articles

Leave a Comment