Home Zdraví Spojte pečlivou ústní hygienu s profesionální dentální hygienou Praha

Spojte pečlivou ústní hygienu s profesionální dentální hygienou Praha

by Mag

Možná jste si právě teď vyčistili zuby a vůbec netušíte, že již za jednu hodinu po tomto vyčištění se na vašich zubech začne usazovat zubní plak. Během jednoho dne se tak na vašich zubech vytvoří vrstva zubního plaku o tloušťce jednoho milimetru. Když nedáte na doporučení zubaře na Praze 2 a budete v nečištění zubů pokračovat druhý a třetí den, začnou se ve vaší ústní dutině rapidně množit bakterie, které okolo pátého dne mocně přilnou k zubu. Začne docházet k odvápňování zubů, poškodí se parodont, dojde k zánětu, bude vám páchnout z úst a začne vznikat zubní kaz. Jak tedy stomatolog Praha radí – jedině pravidelným čištěním chrupu a ústní dutiny, pravidelnými návštěvami dentální hygieny Praha 2 a pravidelnými kontrolami v zubní ordinaci Praha 2 se můžete dopracovat zdravých zubů bez kazů.

long black haired woman smiling close-up photography

Lepší než zubní implantáty jsou vlastní zuby

Pokud budete péči o chrup zanedbávat dlouhodobě a opakovaně, nezachrání vaše vlastní zuby ani dentální hygiena Praha, ani zubař Praha. Jediné, co vás čeká, jsou v lepším případě zubní implantáty Praha, v tom horším klapačky. Myslete na to každé ráno a každý večer, když nad čištěním zubů jen tak mávnete rukou. Myslete na to vždycky, když dostanete chuť na mlsání sladkostí.

Jak na to

Jak tedy předejít tvorbě zubního plaku, kazivosti a ztrátě zubů? Ničím jiným než pravidelnou ústní hygienou. Důležité je jak mechanické odstraňování zubního plaku, tak i chemické odstraňování prostřednictvím zubní pasty. Stomatologie Praha 2 radí

  • Čistěte si zuby minimálně dvakrát denně a technicky správně. 
  • Jednou za tři měsíce si vyměňte zubní kartáček. 
  • Používejte mezizubní kartáčky a dentální nit. 

Zubní ordinace Praha dodává:  Choďte pravidelně na preventivní zubní prohlídky a pokud možno, konzumujte zdravou stravu bez cukrů v potravě a nápojích.

Related Articles

Leave a Comment