Home Cestování Rozmanité prvky dětských hřišť

Rozmanité prvky dětských hřišť

by Mag

Možná víte o dětském hřišti, které nabízí tak rozmanité herní prvky, že na nich mohou společně participovat jedinci různých věkových kategorií – to znamená malí i velcí. Možná právě u vás máte dětské hřiště, které obsahuje herní prvky rozvíjející lidské smysly – zrak, sluch, hmat a čich. Venkovní dětské hřiště by ostatně nemělo chybět na žádném sídlišti. Občas se s podobnými prvky můžeme setkat i v dětských hernách. Čím dál častěji se podobné herní prvky, které rozvíjejí lidské smysly, objevují i na různých pěších stezkách. Určitě stojí za to, se u nich při svém výletování alespoň na chvíli zastavit. Pokud víte o dětském hřišti, například dětském hřišti Praha, které je vybaveno netradičními prvky, neváhejte kontaktovat portál venkazdyden.cz.

Na dětských hřištích musí mít děti příležitost vydovádět se

A protože děti mají rády výzvy, jsou pro ně jak stvořené různé lezecké struktury. Ty menší použijí k jejich zdolání schodiště, starší děti se rády dají do šplhání jiným způsobem. Poslouží jim k tomu různé žebříky, sítě a lana. Dětská hřiště už tak dávno nemusí být pouze o hromadě písku, lopatce, kyblíčku a bábovičkách. Nejrůznější zařízení dětských hřišť, pokud jsou dobře sestavená a navíc ještě promyšlená, umožní dětem lézt, balancovat, cvičit nebo se klouzat; po namáhavém výkonu si dopřát relaxaci a pozorovat okolí z výšky.

Pojďme se od dětského hřiště posunout k rodinným výletům

Vyrazit na výlet společně s dětmi a případně ještě s prarodiči je pro stmelení rodiny naprosto úžasná věc. Pokud si nejste jisti, kam na takový výlet s dětmi (občas ale i bez nich) vyrazit, navštivte internetový portál venkazdyden.cz. Víte například o jeskyni na Špičáku, faunaparku v Horní Lipové, zooparku Čarodějnický dvůr nebo rozhledně Ostrá horka? Spoustu dalších tipů na výlet najdete v přehledných kategoriích: tipy na výlet Český Ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky, tipy na výlet Jižní Čechy, tipy na výlet Jižní Morava a tipy na výlet Praha.

Related Articles

Leave a Comment