Home Auto Moto Proč kupovat originální náhradní díly?

Proč kupovat originální náhradní díly?

by Mag

Každý, kdo vlastní automobil se v průběhu jeho užívání nevyhne nějaké té opravě. Někdy se jedná o běžné opravy spojené s provozem vozidla, jindy pak o náročnější a nákladnější opravy, jež jsou předmětem dlouhého rozmýšlení, zda do opravy investovat. Pokud se pro takovou opravu rozhodnete, určitě se spoléhejte na originální náhradní díly, protože se tak můžete vyhnout řadě problémů, na které se můžete podívat níže.

Někdy se ta úspora opravdu nemusí vyplatit

Lidé nejčastěji volí neoriginální náhradní díly, právě z důvodu nižší ceny a mnohdy i rychlejší dostupnosti. Vystavují se však mnoha rizikům, která si často neuvědomují. Nejlépe jim je samozřejmě dokáží vysvětlit certifikovaní automechanici dané značky. Třeba autorizovaný servis Škoda, shrnuje rizika následovně.

Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě

Už řadu vlastních oprav automobilu řešíte s ohledem na bezpečnost jeho provozu, přičemž použití neoriginálních dílů od mnohdy pochybných značek, může náklady vynaložené na tento typ opravy zcela znehodnotit.

Originální náhradní díly mají totiž garantovanou jistou kvalitu díky zkouškám, kterým podléhají. Řada levných neoriginálních alternativ je pak vyrobena z neschválených prvků a může mít i horší dílenské zpracování. Díky čemuž se zkracuje nejen životnost této součástky, ale i vaše bezpečnost může být ohrožena od prvního dne provozu s tímto autodílem.

Problémy s pojišťovnou

Statistiky dopravní policie, a především pak pojišťoven ukazují, že v současné době je tu stále velké procento nehod, jež souvisí s technickou závadou spojenou s použitím neschválených prvků.

Na to samozřejmě pojišťovny reagují snížením pojistného plnění, případně i jeho odepřením. Ušetřené peníze se vám tak mohou během okamžiku mnohonásobně prodražit.

Nepadnoucí rozměr

Ačkoli to již bylo naznačeno výše, je vhodné se podrobněji zaměřit na skutečnost, že neoriginální autodíly nemusí do vozu zcela padnout. Právě špatné lícování některých součástek nejenže výrazně ovlivní životnost součástky, ale i jejich montáž je pak složitější a nákladnější a někdy dokonce i nemožná a je potřeba zakoupit součástku jinou. To opět zvedá náklady na opravu, ale i prodlužuje celkovou dobu, kdy je vozidlo vyřazeno z provozu.

Related Articles

Leave a Comment