Home Zprávy Prezentační dovednosti a kvalitní audiovizuální technika jsou základem každé úspěšné přednášky

Prezentační dovednosti a kvalitní audiovizuální technika jsou základem každé úspěšné přednášky

by Mag

Sledovali jste vždy se závistí v očích prezentace Steva Jobse? Pak věřte, že za těmi pár minutami na pódiu stály dlouhé hodiny příprav. Bez poctivé přípravy žádná prezentace nedopadne dobře.

Jak se tedy připravit? V první řadě si zjistěte, kdo je vaše publikum, co ho zajímá, a proč za vámi všichni ti lidé vlastně přijdou. Až poté začněte připravovat obsah, a to v ověřeném poměru 40:40:20. Prvních 40 % si vyhraďte na tvorbu obsahu, druhých 40 % na vytvoření samotné prezentace a zbytek času věnujte zkoušení. Naplánujte si také průběh, vaše prezentace by měla gradovat a vyvrcholit nějakým závěrem či pointou. Když doprostřed vložíte video, uděláte jen dobře. Lidský mozek je totiž schopen se naplno soustředit pouze 10 minut, poté, minimálně na chvíli, vypne.

Aby byli posluchači pozorní po co možná nejdelší časový úsek, vyprávějte příběhy. Je dokázáno, že při zpracování faktů člověk používá 2 mozková centra, kdežto při poslouchání příběhu hned 7. Na povídání příběhů ale nemusíte být sami, může vám pomoct prezentační technika.

Spolehněte se na AV techniku, ulehčí vám práci

Myslete na to, že prezentování není jen o tom, co sdělujete, ale také jak to podáváte. Audiovizuální technika, která vám zprostředkuje obraz i zvuk, vaše sdělení vhodně podpoří. Pozor si ale dejte na přehlcení, technika by nikdy neměla převzít vaši hlavní roli. Její úkol je sloužit pouze jako doplněk vašeho výkonu.

Proč při své prezentaci chtít audiovizuální techniku?

Z rozsáhlé nabídky audiovizuální techniky využijete při prezentování především zobrazovací zařízení (monitor, plátno + projektor) a ozvučení. Bez profesionálního ozvučení s mikrofonem a vhodně rozmístěnými reproduktory se při prezentaci před větším publikem neobejdete. Vaše vystoupení skvěle doplní i osvětlení. Změnou jeho intenzity a barvy světla můžete místnost připravit na prezentace, vyžadující různou atmosféru. Do prezentační techniky patří také nezbytné projektory, televize, projekční plátna nebo interaktivní tabule. Práce s nimi dokáže změnit ráz prezentace a vaše publikum opět ožije.

Využijte pomoc s výběrem a instalací

Kdy už se rozhodnete, že svoji kancelář, zasedací místnost apod. opatříte audiovizuální a prezentační technikou, přichází otázka, jakou vybrat. Pokud si příliš nevíte rady, stačí, abyste sepsali své požadavky (a případně rozpočet) a odborníci na AV techniku vám pomohou. Od návrhu, přes projektový podklad, výběr jednotlivých komponent a jejich umístění, až po nutné stavební úpravy. Instalace potřebného softwaru je samozřejmostí.

Kvalitní servis zajistí dlouhotrvající životnost techniky

Takřka jakákoliv technika je dnes závislá na aktualizacích a pravidelném servisu. Prezentační technika není výjimkou. Revize, pravidelné kontroly a v krajních případech opravy, toho všeho se vám může dostat. S pravidelnou péčí o vaši audiovizuální techniku můžete značně prodloužit její životnost.

Related Articles

Leave a Comment