Home Cestování Praha láká turisty stále více. Jaké jsou důvody?

Praha láká turisty stále více. Jaké jsou důvody?

by Mag

Česká republika patří mezi velmi vyhledávaná místa, pokud jde o turistický ruch ve střední Evropě. Je celkem pochopitelné, že mezi nejvyhledávanější lokalitu patří naše hlavní město, tedy Praha. Jaké jsou k tomu důvody? Na výčet těch hlavních se podíváme společně.

Kvalitní a cenově dostupné hotely

V průměru tráví každý cizinec v našem hlavním městě zhruba 4 dny. Je tedy jasné, že se zde musí i ubytovat. Hotel Praha láká hlavně proto, že umí nabídnout kvalitu za celkem odpovídající ceny. Zvláště, pokud je srovnáme se západem. Jistotou je i opravdu bohatý výběr hotelů všech kategorií. Ty však nejsou jedinou možností bydlení. Mladší generace vyhledávají i:

  • Penziony
  • Soukromé byty
  • Hostely

Mnoho zajímavých památek

Druhým důvodem je množství památek, které může Praha nabídnout. Pochopitelně dominují hlavně ty, které jsou spojeny s historií našeho hlavního města. Nejde však o možnosti jediné. Lají třeba také muzea, stejně jako zoologická zahrada, nebo i místa spojená s místními tradicemi a životní stylem. Variant trávení volného času má každá generace více než dost.

Je tu levně

Pro mnoho zahraničních turistů ze západu určitě. To jsme lehce nastínili i u samotných hotelů. Není proto nic výjimečného, že se často míří i celé firmy, hledající konferenční prostory Praha. Pro zaměstnance skvělá kombinace, jak zvládnou pracovní povinnosti i dovolenou. Levně je třeba i v restauracích, a to bez ohledu na to, zda mluvíme o pivu, nebo o jídle.

Praha je bezpečná

Mnoho turistů při výběru vhodné destinace hledí i na to, nakolik je daná lokalita bezpečná. V dnešní době je toto téma velmi aktuální. A i zde Praha vede. Jak z pohledu klasické kriminality, kterou se policie snaží eliminovat, tak i z pohledu možného terorismu. Právě Praha je tím městem, kde zatím žádný velký útok spáchaný nebyl. A mnozí nic podobného ani neočekávají.

Related Articles

Leave a Comment