Home News & Updates Porovnali jsme Private Internet Access vs Hola VPN Premium: Která je lepší?

Porovnali jsme Private Internet Access vs Hola VPN Premium: Která je lepší?

by Mag

Jaká VPN má lepší parametry: Private Internet Access, nebo toho více nabízí Hola Premium VPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, součet rozdaných bodů je 8,8/10 ku 6,8/10.

Rychlost připojení Private Internet Access : Hola VPN Premium, která sviští rychleji?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o Private Internet Access a Hola! VPN Premium.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 101 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 112 Mb/s. PIA tak byla o 11 Mb/s pomalejší oproti Hola VPN Premium.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Private Internet Access dosáhl 91 Mb/s. Hola! VPN Premium jsme naměřili upload 35 Mb/s. Je tedy o 56 Mb/s pomalejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 11 ms. U druhé Hola VPN Premium skript naměřil 27 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže Private Internet Access v porovnání byla o 16 ms lepší.

Průběžný výsledek Private Internet Access proti Hola VPN Premium tak činí 7 /10 – 6/10.

Zvládne Private Internet Access obejít geolock Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Private Internet Access tuto možnost zvládá. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Hola Premium VPN zahraniční Netflix odemknout zvládá.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž Hola! VPN Premium takovou funkci má. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nabízí.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a kill switch. Taková Private Internet Access obsahuje ochranu před únikem DNS a Hola Premium VPN například zahrnuje whitelist.

Ve srovnání funkcí je skóre 10 /10 : 10/10.

Překoná konkurenci Private Internet Access v počtu zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Private Internet Access má 35 400 serverů, v nabídce Hola! VPN Premium je uvedeno 6 500 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 28900 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u Hola! VPN Premium během psaní článku byl 220. Srovnávaná VPN nabízí 78, čili o 142 méně. V tomto měření sil tak prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Private Internet Access zvládá 10. Hola VPN Premium v jeden moment připojí 10 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy umí Private Internet Access a které zvládá Hola Premium VPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, PIA zvládne systém Android a zvládá iOS. Srovnávaná VPN Hola VPN Premium systém iPhone iOS zabezpečí, přístroje s Androidem zvládne připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Private Internet Access má kořeny v USA. Firma provozující druhou službu je registrována v Izraeli.

Program Private Internet Access není k dispozici v českém jazyce, Hola VPN Premium česky taky není.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Private Internet Access skóre 10/10, Hola VPN Premium získala hodnocení 10/10.

Srovnání cen Private Internet Access : Hola VPN Premium

Hola VPN Premium můžete mít za 74 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete pořídit již od 44 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 7/10 pro první z porovnávaných VPN a 5 /10 pro tu druhou.

Related Articles

Leave a Comment