Home Bydlení Oddlužení nemovitosti prodejem, jak na to?

Oddlužení nemovitosti prodejem, jak na to?

by Mag

Dostat se do finanční tísně může prakticky každý z nás. Co byste měli udělat, pokud chcete své problémy úspěšně vyřešit? Jak se dá oddlužit nemovitost?

Jednejte rychle

Do hledáčku exekutorů se mohou lidé dostat za navršené bankovní i nebankovní půjčky, nezaplacené alimenty, dluhy na nájemném či energiích, ale také běžnou pokutu v MHD a mnoha dalších případech.

Když už se do takové situace dostanete, především je zásadní rychle jednat. Jestliže svůj dluh řádně neuhradíte, bude narůstat o úroky a penále, případně o poplatky.

Dlouho neřešené dluhy mohou vyústit až v exekuci. Jejím smyslem je vymožení peněžitého dluhu. I v této fázi by měl být dlužník aktivní a jednat, pokud možno co nejrychleji. Neuhrazené závazky však řadu lidí naopak vedou do paralýzy, během níž na své dluhy jednoduše rezignují.

To se vám může mimořádně nevyplatit především pokud máte dluhy na nemovitosti. Situace může vygradovat nejen v exekuci, ale ve výsledku dostat vaši nemovitost až do dražby. To je ale pro dlužníka extrémně finančně nevýhodné.

Situace má stále ještě řešení, ačkoli ve vašem rodinném rozpočtu nezbývá potřebná suma na pravidelné splátky.

Prodejte nemovitost

Svou nemovitost můžete jednoduše prodat. Pokud tak učiníte dříve, než bude vydán exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, máte šanci, že se svých dluhů dokážete definitivně zbavit.

Hledání kupce je však u nemovitosti postižené exekucí obtížné. Zvláště problematické je financování, a to zejména tehdy, musí-li si zájemce o nemovitost brát hypoteční úvěr. A takových je v současnosti většina. Nemovitost v exekuci však zpravidla banka jako zástavu nepřijme, musí se tedy využít jiná a kupec často couvá, protože nemá potřebnou zástavu.

Celá situace se kvůli tomu značně komplikuje. To ale v okamžiku, kdy jde především o čas, není žádoucí. Proto je na místě řešit oddlužení nemovitosti jejím odkupem.

Proč využít výkup nemovitosti

Výkup nemovitosti je specializovaná služba, která se podobá klasickému prodeji nemovitosti. V principu však dokáže zajistit rychlejší vyřešení celé transakce. To je výhodou pro všechny, kteří z důvodu hrozící exekuce spěchají. Potřebné prostředky můžete mít už během 24 hodin.

Současně mají tyto společnosti zázemí sestávající nejen z obchodníků, ale také z právníků. Díky tomu se nemovitost prodá za maximální možnou cenu a zároveň máte záruku, že po právní stránce je postup korektní.

Společnosti věnující se výkupu nemovitosti využívají pro jednotlivé nákupy vlastní kapitál. Berou tak na sebe zároveň i tržní riziko. Z těchto důvodů je obvyklé, že za svou nemovitost můžete v rámci odkupu získat cca 70 až 90 % její tržní hodnoty v závislosti na technickém stavu, lokalitě a dalších faktorech.

Zástupci společnosti vám zároveň pomohou při jednání s dalšími institucemi, jako je exekutor či katastr nemovitostí, ale také s věřiteli.

Brněnský developer Endeka s.r.o.

Related Articles

Leave a Comment