Home Bydlení Několik rad, jak vybrat vhodné zahradní lehátko

Několik rad, jak vybrat vhodné zahradní lehátko

by Press Express Jana

Máte zahrádku a už vás nebaví jen okopávat záhonky?

Chcete jí využívat i pro jiné účely?

Proč si tedy nepořídit vhodné zahradní lehátko a vrhnout se na odpočinek?

Nezáleží na tom, jestli máte pěknou malou či velkou zahradu u svého domu nebo někde v zahrádkářské kolonii, důležité je, abyste jí využívali na 100%. Většinou máte zahradu přímo spojenou s povinnostmi, jako je okopávání záhonů, výsadba a pěstování různých plodin, rostlin a podobně, ale zahrada by měla sloužit i k odpočinku.

Ostatně je to ideální místo, kde se dá relaxovat na čerstvém vzduchu. Pohodlné zahradní lehátko je pro toto odpočívání zcela perfektní. Jen si musíte vybrat to správné, protože jinak se váš odpočinek změní v malé peklo.

Ideální poloha

Základním a prvním krokem, který je potřeba udělat předtím, než lehátko koupíte, je rozmyslet si, zda raději odpočíváte vsedě či spíše vleže. Pokud si odpočinete při sezení, pak je skvělé zahradní lehátko s nánožníkem. Bude se vám příjemně sedět, ale zároveň si budete moci natáhnout nohy.

Když chcete jenom ležet, pak si můžete zvolit některý z řady praktických modelů, kde se musí zohlednit kvalita, cena, zpracování a ergonomie, nejlépe kombinace všech těchto faktorů, bez ohledu na to, který vás zajímá nejvíce.

Výběr materiálu

Jakmile máte vymyšleno, jakou polohu k odpočinku zvolíte, měli byste začít uvažovat nad tím, který materiál pro vás bude ten pravý. Nemusíte se bát, že si vyberete zle, protože každý materiál má něco do sebe a nikdy si nemůžete zvolit špatně. Nejčastěji se lidé rozhodují mezi kovovým a dřevěným zahradním lehátkem.

Zatímco kovové lehátko se vyznačuje nízkou hmotností a vyšší pevností, dřevěná lehátka mají lepší design a jistou dávku elegance. Co se týká odolnosti, jsou na tom oba druhy materiálu v podstatě nastejno, takže záleží jen na vás, který si koupíte.  Dřevěná lehátka jsou zatím stále nejoblíbenější.

Na výběr máte z mnoha variant dřeva – dub, akácie, teak a další. Vedle dřeva se skvěle hodí i přírodní ratan, stejně jako ten umělý. Lehkou a zároveň i cenově přijatelnou variantou je bezesporu plastové lehátko, které sice není až tak odolné, ale přesto si ho řada lidí oblíbila.

Polohovatelnost lehátka

Materiál máme úspěšně vybrán, takže je nejvyšší čas zaměřit se na různé parametry. Mezi ty základní patří rozměry, tedy dostatečná šířka i délka lehátka, rovněž také výška opěradla pro záda. Nezbytná je i možnost lehátko polohovat. Zejména je důležitá výškově regulovatelná oblast, podpírající hlavu a záda. K zahození však není ani polohování nohou, což může značně zpříjemnit odpočinek.

  • Jednoduchá montáž i manipulace se zahradním lehátkem rovněž není na škodu.

V dnešní době není v podstatě žádná zahrada dost bezpečná a často se může stát terčem nějakého lapky, proto počítejte s tím, že dražší lehátka je lepší schovávat do bezpečí. Z toho důvodu je důležité, aby se dalo snadno složit a jeho rozměry byly kompaktní.

To vám zajistí, že budete moci nábytek jednoduše zamknout třeba do garáže či zahradního domku. Ideální by bylo, kdyby mělo zahradní lehátko kolečka, díky nimž by se dalo snadno přemísťovat kamkoliv bude třeba.

Tvrdost lehátka

Pro někoho může být něco takového naprostou zbytečností, ale i tato vlastnost je při výběru lehátka důležitá. Některá zahradní lehátka jsou jen v surové podobě z daného materiálu, jiná jsou kombinací různých textilií a další bývají jen látková.

Pokud se rozhodnete pro surovou podobu lehátka, pak byste se měli vybavit také vhodným polstrováním na zahradní lehátka, což může být kvalitní potah nebo jednotlivé polštáře na zahradní lehátka, které lehátko změkčí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

Related Articles

Leave a Comment