Home pro Muže Kvalitní víno nemusí být drahé

Kvalitní víno nemusí být drahé

by Mag

Rádi si vychutnáte sklenku vína se svými přáteli? Ale kdo se má vyznat ve všech těch ročnících, odrůdách, výběrech z hroznů a druhů sladkosti, že? Běžný spotřebitel nejspíše nikdy nedosáhne potřebných znalostí na to, aby z hlavy věděl, který ročník se povedl a stojí za to jej pořídit ke konzumaci.

Většina lidí tuší jen přibližně, jaké víno se hodí ke konkrétnímu jídlu. Není to nic, za co byste se měli stydět. Pokud při honosnější večeři v restauraci tápete, jistě vám poradí vyškolený personál. Jestli se chcete vyhnout trapasu a nechcete zbytečně přemýšlet o výběru vhodného vína, zvolte degustační menu. Nejenže víno v rámci degustačního menu vyjde většinou levněji, ale nemusíte se starat o výběr. Sklenky s vínem se na stole objevují spolu s jídlem a vy se tak budete moci tvářit jako mistr etikety.

Pokud si svou milou, či přátele pozvete domů, bývá to trošku problém. To už pak zbývá si něco o vínech přečíst, zeptat se známých na doporučení, anebo víno objednat na internetu. V kvalitním internetovém obchodě vám také rádi zdarma poradí a pomohou s výběrem. Navíc z pohodlí domova máte více času prostudovat etikety vín a něco si o nich přečíst.

V běžném obchodě na to tolik času nemíváme. Například na webových stránkách http://www.oldporter.cz/ je u každého produktu vyčerpávající popis. Zjistíte tak nejen k jakému pokrmu se hodí, ale i historii daného vína. Pokud budete chtít okouzlit partnerku, můžete jí při nalévání sklenky o víně trošku poučit.

Naším tipem je víno Old Porter. Při jeho zpracování je dbáno na to, aby byly použity jen ty nejnovější technologické postupy. Víno má plnou chuť díky zrání v kvalitních sudech, ve kterých čeká na konzumaci a finální formu i několik let. Old Porter jsou luxusní vína, to ale neznamená, že si je běžný spotřebitel nemůže dovolit. Pokud sháníte víno, které je nejen dostupné, ale zároveň i kvalitní, jsou vína Old Porter sázkou na jistotu.

Related Articles

Leave a Comment