Home pro Muže Kdo má nejrychlejší bezdrátové připojení v Česku?

Kdo má nejrychlejší bezdrátové připojení v Česku?

by Mag

Mezi jednotlivými kraji jsou výrazné rozdíly v rychlosti bezdrátového připojení. Jak dopadla poslední měření? Více v článku.

Česko se rychlostí internetu nemůže rovnat se světovými ani evropskými velmocemi. Jak si ale vedou jednotlivé kraje pokud se zaměříme pouze na bezdrátové připojení?

Praha opět na vrcholu

Bezdrátový internet se s tím optickým nemůže rovnat. Nově přicházející technologie sice rychlost postupně zvyšují, to samé ale platí o optice. Proto vám následující čísla mohou přijít děsivá, možná až nereálná. Neděste se ale. Jedná se o pravdivá data získaná zprůměrováním rychlostí v jednotlivých krajích. 

Který kraj má tedy nejrychlejší internet? Zbraslav jakožto součást Prahy se může radovat. S rychlostí dosahující téměř k 19 Mbitům za sekundu se vyšplhala na první místo. O jeden megabit pomalejší internet mají v Moravskoslezském kraji (17,47 Mbit/s). Rychlostí pak vyčnívá ještě Jihočeský kraj, který se dostal na 14,27 Mbitů za sekundu. Zbylé kraje se pohybují mezi 11 – 13 megabity. Jedinou výjimkou je Pardubický kraj, který sklouzl pod 10 megabitů.

Řešením je optická přípojka

Jak jsme psali na samotném začátku článku, bezdrátový a optický internet se co do rychlosti nedá vůbec srovnávat. Pokud tedy chcete opravdu rychlý a stabilní internet, pak určitě sáhněte po optice. Pokud žijete v Berouně, Zbraslavi či v Praze, dostupný a rychlý internet tu nabízí Euro Signal.

Za slušnou cenu se můžete dostat až na 400 Mbit/s stahování a 100 Mbit/s nahrávání. K dispozici jsou i levnější tarify s nižšími rychlostmi. I při nejlevnějším tarifu se ale dostanete na několikanásobně vyšší rychlosti než u bezdrátového připojení. Nejnižší tarif totiž nabízí rychlost 50/20 Mbit/s.

Related Articles

Leave a Comment