Home Rady a návody Jak využít dešťovou vodu na zahradě?

Jak využít dešťovou vodu na zahradě?

by Mag

Žít ekologicky – úkol, který si položila nejedna rodina. V souvislosti s tím se snaží snížit energetickou náročnost rodinného domu, ale ono to není tak snadné. Přece jenom nejen dům, ale také sama zahrada vyžaduje jistou míru starostlivosti, a ta s sebou nese i zalévání či kropení. Abyste kvůli péči o zahradu neutráceli každým rokem majlant, začněte chytat do kádí dešťovou vodu. Její využití je opravdu velmi pestré.

Zahradní technika – pořízeno. Její zastřešení už stojí – také hotovo. Ještě tu kádi na dešťovou vodu někam postavit. I když se možná jeví tento prvek jako nehezký, ve skutečnosti jeho společnost oceníme. Pojďme si prozradit, jaké je využití dešťové vody, kterou se naplní ona káď během letních propršených nocí.

Zalévání zahrady i mytí auta

Dešťovou vodu využijeme především k zalévání zahrady. Léto se většinou nese v hodně suchém duchu, což nás nutí ke každodennímu zalévání jednotlivých záhonů. Jenže když si to tak spočítáme, zalévání dvakrát denně vodou ze studny nebo státní alternativou je drahá záležitost, od které nám naštěstí dešťová voda může vypomoct.

Aby bylo použití dešťové vody praktickou záležitostí, vyplatí se ji odvádět do nádrže s filtrem a čerpadlem. Filtr však v tomto případě neslouží k úpravě vody, ale zachycuje listy a další podobné nečistoty.

Kromě zalévání vodu, která k nám naprší využijeme i při pravidelné péči o auto čili při jeho mytí. Opět by bylo používání státní vody či ze studny nevýhodnou záležitostí, která by se jenom negativně podepsala na rodinném rozpočtu.

Vyberte si vhodnou nádrž na vodu

Pokud jste se rozhodli chytat vodu do kádě, je zapotřebí vybrat si správnou velikost nádrže. Vybíráme ji nejen na základě rozměrů, které vypočítáme díky odváděné ploše či množství srážek v dané lokalitě.

Related Articles

Leave a Comment