Home pro Ženy Jak vybrat snubní prsteny, klenoty na celý život

Jak vybrat snubní prsteny, klenoty na celý život

by Mag

Blíží se den D? Už se krátí dny, kdy jste ještě svobodní? Pravděpodobně i u vás svatební přípravy vrcholí. Sháníte květinářku pro květinovou výzdobu, hledáte vhodnou švadlenu, která by ušila jak šaty, tak smoking, který bude mít ženich na sobě ve svatební den. A samozřejmě nezapomínáte na výběr snubních prstenů, což jsou klenoty, které jsou na celý život. Jelikož je budete nosit na prstech dlouhá léta, neměli byste jejich výběr podceňovat. S výběrem vám rádi pomůžou v klenotnictví v Ostravě, kde se mimo jiné prodávají také luxusní hodinky či jiné šperky. 

Aby prsteny, které si vyberete jako snubní, byly opravdu dokonalé a abyste s nimi byli spokojeni vždy, když se na ně podíváte, vybírejte prsteny podle několika kritérií. Podle jakých?

Roli hraje materiál

Na snubních prstenech by se nemělo šetřit. Opravdu se jedná o prsteny, které budete mít do konce života. Hlavní roli při výběru tak sehraje materiál, z něhož jsou prsteny vyrobeny. Nebojte se luxusu, vždyť to za to stojí, navíc za snubní prsteny budete utrácet jenom jednou v životě. 

V nabídce klenotnictví a šperkařství se najdou především prsteny z bílého nebo žlutého zlata, také z platiny, stříbra nebo z chirurgické oceli. Každý materiál má svá pro i proti, vybírejte proto podle instinktu. 

Profil prstenu pro vaše pohodlí

Kromě materiálu a také velice podstatné šířky prstenu hraje roli i profil prstenu čili jeho vnitřní strana. Profil prstenu zajistí vaše pohodlí při nošení, a tak se při zkoušení prstýnků neukvapujte. Stejně tak se nedivte, když snoubenci nebo snoubence padne prsten jiného profilu, než jaký padl vám. Každému vyhovuje něco jiného. 

Zdobení prstenu pro dokonalý vzhled

Jak jsme zmínili, na snubních prstenech by se nemělo šetřit. A tak se rozšoupněte a vyberte si prsten klidně se zajímavým zdobením. Snubní prsteny přece musí být dokonalé!

Related Articles

Leave a Comment