Home News & Updates Jak vybrat powerbanku

Jak vybrat powerbanku

by Mag

Tzv. power banka představuje malé elektronické zařízení, které na rozdíl od klasické banky, která v sobě zadržuje peníze, dávkuje energii, kterou si můžete dobít svůj mobilní telefon, fotoaparát, tablet nebo třeba menší kameru. Je snadné ji mít neustále při sobě a především potom výhodné, když se chystáte na delší cestu nebo do míst, kde víte, že nebudete mít příležitost si svou elektroniku dobít. Kapacita obvykle vystačí na několik plných nabití mobilního telefonu, u ostatních zařízení záleží na jejich velikosti. Obecně lze toto zařízení pořídit v rozpočtu od několika stovek až do několika tisíc korun. Cena je ovlivněna celkovou kvalitou powerbanky, ale také různými aspekty a schopnostmi, které toto zařízení má.

Vzhled a kompatibilita

Na trhu je nespočet různých značek elektroniky a některé nejsou schopné všechna tato zařízení obsloužit. Při výběru se tedy soustřeďte na to, jestli vámi zvolená powerbanka, umí nabít př. Samsung, LG, Xiaomi, Apple, apod. Zároveň jestli je její USB port vhodný nejen na mobilní telefon, ale také již zmíněný foťák nebo tablet. Některé modely mají také větší počet vstupů, takže můžete svou elektroniku nabíjet naráz.

Kapacita a dobíjení

Většinu lze bez problémů nabíjet jak z počítače, tak ze sítě, není to ale pravidlem. Mnohem důležitějším aspektem je kapacita zvoleného mobilu. Kvalitní modely jsou schopné pojmout přibližně kolem 20 000 mAh, jejich hranici ale představuje až 30 000 mAh. Až potud jsou totiž powebanky na bázi li-iont nebo li-pol, ale nad touto hranicí musí být na bázi olověného akumulátoru, čímž se jejich cena šplhá přes desítky tisíc korun.

Ochrana pro vaše bezpečí

Všechna elektronická zařízení by měla obsahovat jistou ochranu proti určitým aspektům. Především by měla být zabezpečena proti zkratu a dále přebití nebo naopak podbvybití. Upozorňovat by vás měla i v případě špatně zasunutého konektoru. Při takovém zacházení je dobré, obsahuje-li tlačítko na restartování. Její ochrana by se dále měla vztahovat na vysoké a nízké teploty.

Velikost a vzhled

Za lehčí, kompaktnější a trendy powerbanky si samozřejmě musíte připlatit, ovšem jedná se o investici, která se vyplatí. Ačkoliv budete powerbanku zřejmě nosit v batohu nebo tašce na cesty, menší model vám zabere méně místa a snadněji se vám bude skladovat. S velikostí rovněž souvisí i vzhled, kterým může snadno učarovat. Lze si ji zakoupit v mnoha in barvách.

Rychlost nabíjení

U nabíjení je nejdůležitější již zmiňovaná komaptibilita. V případě, že elektronické zařízení bude s powerbankou na stejné vlně, k nabití může dojít i během několika málo minut. „Spřátelené“ modely mobilních telefonů nebo tabletů se mohou od vhodné powerbanky dočkat během pár minut i nabití z 80%.

Related Articles

Leave a Comment