Home pro Ženy Jak udržet vlasy zdravé a plné síly?

Jak udržet vlasy zdravé a plné síly?

by Mag

Vlasy jsou naší pýchou, to je fakt, který nelze popřít. Mnohé ženy navštěvují kadeřníky dokonce i několikrát do měsíce, aby jejich vlasy vypadaly opravdu zdravě a svěže. Pravdou ale je, že pravidelná návštěva kadeřníka nestačí. O vlasy je nutné pečovat i doma. Nabízí se však otázka, jak na to, jak udržet vlasy zdravé a plné síly? Naštěstí přinášíme několik tipů a rad, jak na to.

Méně žehlení, fénování a kulmování

Potýkáte se s neustále padajícími vlasy, které nejsou lesklé a jsou naprosto bez života? Možná je na vině neustálé fénování, žehlení a kulmování, což jsou činnosti, které vlasy neustále vysilují. Pravdou je, že mnohé ženy sice využívají olejíčky a podobné produkty určené k záchraně vlasů, ale ani to někdy nestačí. Horký vzduch je zabijákem krásných, zdravých a silných vlasů, zkuste to proto omezovat a občas nechte vlasy uschnout bez fénu.

Nedostatek vitaminů

Lidské tělo ke svému správnému fungování potřebuje neustálý přísun vitaminů a tělu prospěšných látek. Bohužel mnozí na přísun vitaminů zapomínají, což se později projevuje na celkové kondici těla a také na vzhledu vlasů. Vlasy ke svému zdravému vzhledu potřebují hlavně vitamin B, který je mimochodem dobrý i na nehty a zabraňuje vzniku nepříjemných a bolavých koutků či zim kolem úst.

Nekvalitní vlasové produkty

Bohužel se velmi často stává, že si zakoupíme nekvalitní vlasové produkty, které vlasy jen vysilují místo toho, aby je posilovali. Je nutné kupovat si opravdu kvalitní šampony a kondicionéry, které jsou těch nejlepších značek a které využívají i světoví kadeřníci. K nejoblíbenějším značkám vlasové kosmetiky patří například značka Schwarzkopf Professional, Wella Professionals nebo Plantur 39.

Nulová vlasová regenerace

Vlasy samozřejmě namáhá i venkovní počasí, proto je nutné, abychom vlasům dopřávali i vlasovou regeneraci. Občas jim tedy dejte výživnou masku na vlasy, která se bude podílet na zdravém a svěžím vzhledu vašich vlasů.

Related Articles

Leave a Comment