Home FinanceEkonomika Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka a akvizice v telekomunikacích

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka a akvizice v telekomunikacích

by Mag

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka spravuje fondy a vydává dluhopisy, díky kterým může podporovat svůj region. V letošním roce se mimo jiné chce zaměřit i na získání prostředků na nákupy telekomunikačních společností. Zejména reality a telekomunikace jsou významné oblasti, na které se investiční skupina DRFG Davida Rusňáka zaměřuje dlouhodobě. V této společnosti se sešla parta lidí, kteří umí pomáhat i vlastními kompetencemi. V současnosti probíhá expanze v telekomunikacích. Společnost DRFG Telco Financial Management si vede velmi dobře, o čemž svědčí i diskuze a recenze.

Rozvoji telekomunikační divize DRFG

Prostředky z plánované emise mají být určeny k dalšímu rozvoji telekomunikační divize DRFG, která se dělí na dvě oblasti. Výstavbu a servis telekomunikačních sítí pro nadnárodní operátory, které v tomto případě zajišťuje společnost Suntel Telco. Své služby v současné době společnost poskytuje ve čtyřech zemích, v České republice, Slovensku, Švýcarsku a Německu. Konsolidované tržby aktuálně dosahují jedné miliardy korun. V dlouhodobém horizontu v délce pěti let je v plánu této společnosti tržby alespoň ztrojnásobit. Investiční společnost tak neusíná na vavřínech a stále roste.

Plány do budoucna

Investice budou také do rozvoje v oblasti poskytovatelů internetu, kde má investiční skupina velké plány. Společnost DRFG vlastní firmu Suntel Net společně s Nordic Telecom. Suntel Net má nyní osmdesát tisíc zákazníků. Do poloviny roku 2020 má vyrůst pomocí organického růstu i akvizic na 200 tisíc zákazníků a spolu s ní i plánované tržby. Kromě telekomunikací investuje skupina DRFG také do nemovitostí a finančních služeb. Ke konci roku 2017 spravovala majetek ve výši přes 4,4 miliardy korun. V závěru letošního roku by měla mít skupina ve správě aktiva ve výši 6,2 miliardy korun. Loni do akvizic drobných poskytovatelů sítí a telekomunikačních projektů vložila půl miliardy korun a letos by to mělo být ještě více.

Related Articles

Leave a Comment