Home Rady a návody Hledáte osvěžující nápoj pro letní dny? Ochutnejte YUZU Tea

Hledáte osvěžující nápoj pro letní dny? Ochutnejte YUZU Tea

by svet zeny

Už jste slyšeli o novince na našem trhu v podobě korejského nápoje, který je vyroben z čerstvých citrusů YUZU a medu? Má mnoho předností, ale k těm největším patří, že má 3x více vitaminu C v porovnání s citrony a mnoho antioxidantů. V jednom šálku YUZU Tea, do něhož dáte lžičku směsi, najdete 173 % denní doporučené dávky vitaminu C. Pomůže vám zvyšovat buněčnou imunitu a snižovat oxidační stres.

Proč právě citrusy YUZU?

Yuzu nebo také Junos, Yuza, Yuja nebo Yóuzi je malý kulatý citrus se silnou nerovnou kůrou a mnoha peckami. Chutná pikantně, kysele a hořkosladce, něco jako citron zkombinovaný s grepfruitem a mandarinkou. Pro letní osvěžující nápoj je taková chuť jako stvořená.

Zralé  YUZU plody obsahují i 10 x více vápníku, než jablka, vitamin A, thiamin, riboflavin, kyselinu pantothenovou nebo pyridoxin. Z minerálních látek je v něm zastoupeno železo, zinek, hořčík, vápník, významné složky jsou pak karotenoidy, flavonoidy a limonoidy, všechno to jsou antioxidanty. Proto mu můžeme říkat Supercitrus.

V čínské medicíně se citrusy YUZU používají i v aromaterapii, mají pozitivní vliv na stres a zklidnění organismu, a to díky obsahu terpenoidů limonenu a linaloolu.

YUZU Tea je bez kofeinu, bez lepku, bez laktózy, bez barviv a je GMO free.

Pestré využití nejen na nápoje

V zimě lze YUZU tea použít i na přípravu horkého čaje. Hodí se ale i na palačinky, do ovesné kaše ke snídani, do bílého jogurtu. Dokonce jej můžete přidat do dresingu k ugrilovanému steaku. Smíchat se dá i s avokádem, nebo je báječný na polevu pro oblíbený cheesecake, ať už bude pečený či nepečený.

Ambasadorem YUZU je uznávaný barman, mistr světa v mixologii Jan Šebek z Grand hotel Pupp, který sestavil pro yuzuyuzu.cz letní drinky. Snadno je připraví každý ve své kuchyni.
Místa a e-shopy, kde můžete Yuzu Tea zakoupit najdete na webu yuzuyuzu.cz

Related Articles

Leave a Comment