Home Bydlení Dřevěná terasa udělá parádu a bude vám skvěle sloužit

Dřevěná terasa udělá parádu a bude vám skvěle sloužit

by svet zeny

Také se řadíte k majitelům nemovitostí, kteří se rozhodli, že si letos postaví terasu? Vybrat si můžete z mnoha materiálů, ale k nejoblíbenějším patří dřevo. Dřevěná terasa vám bude se správnou údržbou sloužit po mnoho let, bude krásně doplňovat dům v moderním i venkovském stylu, a potěší vás i tím, že ji budete moci bez obav z popálení používat po celé léto, i když na ni zrovna bude pálit slunce.

Kvalitní prkna a hranoly ze dřeva

Aby vám terasa plně vyhovovala, je důležité zvolit dobře její tvar i velikost. Ještě důležitější však je, abyste terasu dobře zhotovili a použili kvalitní dřevo, a to nejen na podlahu, ale také na podložení terasu, tedy podkladové dřevěné hranoly. Neopomeňte ani doplňky k terasám, které vám usnadní práci, ale také prodlouží životnost dřevěné terasy.

Dřevěné hranoly

Každá dřevěná terasa by se měla položit na podkladní dřevěné hranoly, které budou ze stejného dřeva, jako celá terasa. Jde o to, aby vše pracovalo stejně s ohledem na povětrnostní vlivy. Pokud by byly hranoly z jiného dřeva, např. z měkkého smrknu, životnost terasy by se zásadně snížila. Modří totiž odolá maximálně 8 let.

Také je dobré podívat se na rady, jak postavit terasu. Tam se dozvíte, že se např. nemají hranoly s prkny dotýkat, aby se mezi nimi nedržela vlhkost a dřevo nehnilo. Terasové distanční podložky zajistí snadnější odtok vody a přístup větru, který dřevo osuší.

Prkna ze dřeva

Na webových stránkách gardina.cz si můžete koupit jak kvalitní hranoly, tak dřevěná prkna ze sibiřského modřínu. Má skvělé vlastnosti i dlouhou životnost. Před stavbou je nutné natřít všechny dřevěné části impregnací nebo terasovým olejem. Životnost terasy prodluží i správné příslušenství k terasám.

Podívejte se na gardina.cz a vyberte si prkna a hranoly na které je spolehnutí.

Related Articles

Leave a Comment