Home pro Ženy Doplňte si vzdělání pro práci v sociálních službách

Doplňte si vzdělání pro práci v sociálních službách

by No name

Mnoho z nás touží po práci, ve které bychom byli užiteční společnosti, starším osobám, nemocným, ale i dětem. Pro práci v sociálních službách je však potřeba mít správné vzdělání. Nenechte se však odradit, je dostupné a abyste jej získali, nebudete muset strávit dlouhé roky pilným studiem.

Kde můžete potřebné vzdělání dosáhnout

Vzdělávání v sociálních službách zajímá každoročně spoustu jedinců, ať už jde o ženy či muže. Nejde jen o nováčky v této oblasti, ale i sociální pracovníky, kteří se chtějí nebo potřebují zdokonalit v té či oné kategorii tohoto odvětví. Vzdělávat se můžete např. v kategoriích pečovatelství a ošetřovatelství, v péči o osoby se zdravotním postižením, v rehabilitaci a stimulaci, ale také v psychologii, psychiatrii, v péči o pečující atd.

Vzdělávání ve všech těchto kategoriích nabízí např. vzdělávací agentura Seduca, která pořádá semináře po celé České republice a najdete ji na webových stránkách https://seduca.cz/kontakt. Přijede kdekoli si ji objednáte a na svých seminářích nabízí vzdělávání až 30 osob najednou. Pro letošní rok si připravila pro zájemce mnoho novinek, kupříkladu „Využití rehabilitačních postupů a pomůcek při práci s klienty“, „Motivace a podpora uživatelů sociálních služeb“, „Rizikové situace v sociálních službách a jejich řešení“, „Moderní postupy v sociální péči o seniory“ a mnohé další.

Zaměřeno na pečovatelky

Seduca přináší také kvalifikační (rekvalifikační) kurz pro pečovatelky. Základních požadavků na uchazeče je jen pár. Musí vám být víc než 18 let, ukončili jste základní vzdělání a jste bezúhonní i zdravotně způsobilí. To je vše.

Samozřejmostí je akreditace MPSV. V některých případech je možné kurz uhradit prostřednictvím úřadů práce, jinak je cena 6 800 Kč za účastníka. Obsah tohoto rekvalifikačního kurzu splňuje požadavky na odbornou způsobilost pro práci pracovníka v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb., sociální zákon.

Kompletní informace i kontakty najdete na výše uvedených stránkách společnosti Seduca.

Related Articles

Leave a Comment