Home Cestování Co potřebujete, když vyrážíte na road trip?

Co potřebujete, když vyrážíte na road trip?

by Mag

Road tripy se v posledních letech stávající velice oblíbenými způsoby cestování. Lidé zkrátka zjistili, že tímto způsobem mohou vidět vícero míst za poměrně krátkou dobu, proto se pouští do velkého automobilového dobrodružství, které se jim rozhodně vryje do paměti. V případě, že na takový road trip vyjíždíte úplně poprvé, se nabízí otázka, co si s sebou vzít, respektive co potřebujete. Určitě budete spát v autě, proto byste měli mít automobil s vestavbou do auta, která bude zajišťovat daleko pohodlnější vyspání než jen na rozložených sedačkách. Ale co dál?

S sebou jen ty správné lidi

Člověk si musí před samotným road tripem uvědomit, že bude na poměrně malém prostoru trávit čtyřiadvacet hodin s jednou partou několik dní v kuse. To nejdůležitější je proto vybrat si tu správnou partu, která si sedne, která se nebude zbytečně hádat a se kterou je domluva. To je to nejdůležitější, co musíte obstarat. 

Nezapomeňte na pojištění

Ať už jste se rozhodli pro vycestování do zahraničí nebo jste dali přednost českému road tripu, měli byste mít sjednané pojištění. Bez pojištění opravdu ani ránu. Nikdy nevíte, co se může stát, ne nadarmo se říká, že náhoda je blbec. A při případné nehodě může taková pojistka být opravdu ku prospěchu. 

S sebou spacák

I když budete nocovat v autě, bude se hodit spacák. Ne vždy se vám bude chtít nocovat ve vestavbě, někdy zvolíte spaní pod širým nebem. Takový spacák si vystelte oblíbeným polštářem, ať opět nespíte na tvrdém. Ovšem v případě zmiňovaných vestaveb do auta budete překvapení tím, jak dobře se na nich vyspíte. 

Nabíječka nebo power banka

Samozřejmostí jsou nabíječky na telefon, případně power banka. Na to opravdu nezapomínejte, protože to je pro vás naprosto klíčové. Pokud to tedy nechcete vzít spíše po staru, kdy si vystačíte s obyčejnou mapou a budete pár dní zcela off-line.

Related Articles

Leave a Comment