Home Bydlení Co je důležité při výběru křesla či pohovky?

Co je důležité při výběru křesla či pohovky?

by Mag

Hledáte do svého bytu nebo domu nové křeslo nebo pohovku? Chcete něčím vyplnit pokoj pro hosty a přemýšlíte, co by hosté nejraději ocenili? Jelikož je trh až narvaný k prasknutí nejrůznějšími křesly a pohovkami, je těžké vybrat si jedno, které si zamilujete. Zužte proto svůj výběr a zaměřte se na rozkládací křesla a pohovky, které oceníte nejen vy, ale i vaši hosté. Pro rozkládací křesla je vhodné mít i rozkládací matraci.

Rozkládací křesla a rozkládací pohovky jsou velice oblíbené, a to především díky své praktičnosti. Tento kus nábytku se však nehodí jenom do pokojů pro hosty, ale ocení ho třeba i ti, kteří bydlí v garsonce nebo jednopokojovém bytě. 

Zvolte si vhodný typ rozkládání

To, co je důležité při výběru křesla a pohovky, je možnost rozložení, jak již bylo zmíněno. A i když se nám díky tomu nabídka nábytku trochu zúžila, pravdou je, že stále je z čeho vybírat. Aktuálně totiž existuje rovnou několik typů rozkládání, respektive rozkládacích mechanismů. Jaký rozkládací mechanismus bude nejvíce vyhovovat vám?

K vůbec nejlevnějším typům rozkládání patří systém clic-clac. Tento systém rozkládání jistě dobře znáte. Nábytek s tímto typem rozkládání doporučujeme především do zmiňovaných pokojů pro hosty čili na příležitostné přespávání. Pokud však hledáte křeslo nebo pohovku pro trvalé spaní, vhodný je nábytek s vysouvacím mechanismem. Ještě lepší jsou však kusy nábytku s takzvaným belgickým typem rozkládání. V takovém nábytku je zabudována přímo matrace, která po rozložení “vyjede” z pod sedáku. 

Rozkládací křeslo si zamilují především děti

Pokud preferujete nábytek na příležitostné spaní, pořiďte si rozkládací křeslo, které klidně může sídlit v dětském pokoji. Právě děti mají z tohoto kusu nábytku tu největší radost. Navíc právě děti tento kus nábytku nejvíce využijí, a to především v době, kdy u nich bude spát kamarád nebo spolužák. 

Related Articles

Leave a Comment