Home Bydlení Čím byste se měli řídit při výběru nové matrace, aby její velikost byla ideální?

Čím byste se měli řídit při výběru nové matrace, aby její velikost byla ideální?

by Mag

Častou chybou při nákupu nové matrace je, že vybíráme špatnou velikost. Jestliže však máte v ložnici dostatek místa, rozhodně je lepší sáhnout po větší velikosti. Širší matrace totiž poskytují výrazně větší pohodlí, které při spánku jistě oceníte.

Matrace 140×200

Matrace 140×200 centimetrů většinou nebývá zrovna tou nejoblíbenější volbou pro páry, jelikož na jednu osobu vychází zhruba 70 centimetrů prostoru, což není zrovna mnoho. Tato velikost může posloužit jako krátkodobé řešení, ovšem ocení ji hlavně jednotlivci, kteří si chtějí užít opravdu hodně místa. Tato šířka je totiž ideální, rozhodně ji oceníte více než běžné jednolůžko.

Matrace 160×200

Matrace o šířce 160 centimetrů už jsou o něčem úplně jiném. Jedná se o poměrně populární volbu, jestliže v posteli budete spát dva. Je však třeba počítat s tím, že se budete muset o něco více tulit k sobě, protože prostoru tu není nazbyt. Ovšem pro páry je to jistě dobrou volbou, obzvláště pokud v ložnici není prostor pro větší postel. Matrace 160×200 samozřejmě může být využívána i jako jednolůžko, v takovém případě získáte spoustu místa pro sebe.

Matrace 180×200

Jestliže toužíte po opravdovém komfortu, kdy vás ve spánku ve dvou nebude vůbec nic rušit, pak je matrace 180×200 tou nejlepší volbou. Takováto šířka vám totiž hravě umožní klidný spánek, při kterém nebudete rušeni pohybem partnera během noci. Kromě toho však zbude i nějaké místo navíc, v této posteli tak s vámi může spát i dítě nebo třeba domácí mazlíček, aniž byste se museli tlačit na sebe.

Při výběru matrace byste se vždy měli snažit najít ideální rozměr – většinou je nejlepší volbou zvolit největší velikost matrace. Ovšem je třeba přizpůsobit se také dostupnému prostoru v místnosti a osobním preferencím.

Related Articles

Leave a Comment