Home Zprávy Anhydritové podlahy jsou ideální v kombinaci s podlahovým topením

Anhydritové podlahy jsou ideální v kombinaci s podlahovým topením

by Mag

Ti, kteří si doma užívají výhod podlahového topení, vám jistě potvrdí, že příjemný pocit tepla od nohou, kterého se právě s tímto způsobem vytápění dočkáte, je nezapomenutelný. Jednou ho zažijete a již nechcete měnit. Kromě toho podlahové vytápění jakožto nízkoteplotní tepelný zdroj přináší úsporu energie a rovnoměrné šíření tepla po celém interiéru. Pokud o tomto způsobu vytápění uvažujete, jsou anhydritové podlahy tou nejlepší volbou pro jeho umístění.

Velmi vysoká tepelná vodivost

Lité podlahy z anhydritu velmi výrazně přispívají k tomu, aby systém podlahového vytápění dosahoval ještě vyšší efektivity než u jiných druhů podlahových krytin. Je tomu tak díky jejich vysoké tepelné vodivosti a nižší vrstvě betonu. Lze je využít pro oba typy podlahového vytápění, tedy pro teplovodní i elektrickou variantu. Důležitá je v tomto případě tloušťka vylévaného anhydritu. Při teplovodním vytápění se obvykle počítá s průměrnou tloušťkou 55 mm, elektrické podlahové vytápění si vystačí se zhruba o 5 mm nižší tloušťkou.

Odolnost i bez výztuh

Anhydridové podlahy se pyšní také dobrými mechanickými vlastnostmi. Ve zkratce řečeno jsou jednoduše pevnější a odolnější v porovnání s klasickou betonovou podlahou. Mohou za to jednak vlastnosti anhydridu, jakožto použitého materiálu, ale také způsob jeho zpracování. Podlahy z anhydritu se totiž vylévají směsí s vysokou tekutostí, která pozitivním mechanickým vlastnostem pomáhá. Při tvorbě anhydridové podlahy navíc nepotřebujete žádné výztuhy, jako je tomu u betonových podlah. Dráty či kari sítě by zde byly naprosto zbytečné. Díky tomu v tomto případě nevznikají žádné mikrotrhliny, jak tomu je u cementového pojiva.

Anhydritová podlaha za jediný den

Z praktického hlediska je obrovskou výhodou litých podlah z anhydridu vysoká rychlost přípravy. Takovou podlahu můžete mít vylitou za jediný den. Po třech dnech je schopna snášet maximální zatížení. Samonivelační potěr je zde navíc velmi stabilní a nečeká vás žádné kroucení desky, veliké smršťování nebo vznik prasklin.

Related Articles

1 comment

Mag 7.4.2019 - 17:22

SEO nástroje pro tvorbu webů. SEO laboratoř, zajistíme vám kvalitní Zpětné odkazy

Vlastníme přes 150 prestižních magazínů, kde Vám můžeme publikovat PR článek

aktuality

Bydlení

Leave a Comment